O czym pamiętać, kupując mopy parowe do mycia podłóg?

O czym pamiętać, kupując mopy parowe do mycia podłóg?

Wraz z upływem czasu kolejne osoby decydują się na wymianę starych, tradycyjnych mopów na nowoczesne mopy parowe. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, wśród których można wymienić między innymi dużą wygodę, skracającą czas sprzątania (zwłaszcza w przypadku mopów bezprzewodowych) oraz wysoką skuteczność tych urządzeń, zarówno w usuwaniu zwykłych zabrudzeń, jak i bakterii.

Jeśli jednak wcześniej nie mieliśmy z tego typu urządzeniami do czynienia, możemy mieć problem z wybraniem któregoś z nich. Obecnie na rynku jest ich dostępne bardzo wiele i dla laików mogą one wyglądać bardzo podobnie, przez co trudno jest podjąć jakąś decyzję. W takim razie, o czym pamiętać, kupując mopy parowe do mycia podłóg? Na co zwracać największą uwagę, aby nie popełnić jakiejś pomyłki i nie wybrać złego mopa? Doradzamy!

Na co zwracać uwagę, wybierając mop parowy?

Ciężko jest wskazać jeden konkretny model mopa parowego, który zadowoli absolutnie wszystkich. To, jaki model będzie najlepszy dla danej osoby, zależy bowiem między innymi od rozmiaru jej nieruchomości (ponieważ mycie podłóg w większym domu lub mieszkaniu będzie trwało dłużej, więc może być potrzebny bardziej pojemny akumulator) czy tego, na jakich powierzchniach chce ona stosować urządzenie.

Wybierając dobre mopy parowe do mycia podłóg, należy w związku z tym zwracać uwagę przede wszystkim na takie kwestie, jak czas pracy na baterii (można też zakupić mopy przewodowe, jeśli ktoś preferuje takie rozwiązanie) oraz pojemność zbiornika na wodę. Dłuższy czas pracy na baterii oraz większa pojemność zbiornika na wodę oznaczają możliwość łatwiejszego i szybszego wyczyszczenia dużej przestrzeni. Kluczowa jest także moc, która powinna znajdować się w specyfikacji urządzenia w karcie produktu. Nie bez znaczenia jest również to, czy urządzenie zawiera filtr węglowy, a także, czy pozwala na sprzątanie bez wykorzystywania detergentów i dodatkowych środków.

Postaw na renomowanych producentów i dobrze oceniane modele

Żeby mieć pewność, że dany mop parowy będzie rzeczywiście tak skuteczny i wytrzymały, jak być powinien, najlepiej decydować się na produkty uznanych producentów, którzy mają już spore doświadczenie w branży. Nieznane marki nie zawsze oznaczają niską jakość, ale trzeba przyznać, że zakup ich produktów jest bardziej ryzykowny.

Kiedy już wpadnie nam w oko jakiś konkretny model, warto także sprawdzić jego opinie wśród dotychczasowych użytkowników. Dowiemy się z nich między innymi, czy faktycznie dany mop radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń, a także, czy nie pozostawia smug, jak długo schnie podłoga po jego wykorzystaniu i nie tylko.

Dodaj komentarz