Słuchawki prysznicowe

Słuchawki prysznicowe

Wśród najważniejszych akcesoriów natryskowych z pewnością większość użytkowników wymienia słuchawki prysznicowe. Wybór asortymentu w tym zakresie jest naprawdę duży, toteż warto wiedzieć, czym kierować się przy zakupie. Przede wszystkim – choć wygląd oraz wrażenia estetyczne są niezwykle istotne, nie należy zapominać, że słuchawka ma stanowić element funkcjonalny.

Konstrukcja słuchawek prysznicowych jest zróżnicowana nie tylko pod kątem formy, ale też twardości tworzywa, z których się je wykonuje. W sprzedaży są zarówno bardziej tradycyjne, aluminiowe bądź zrobione z tworzyw sztucznych modele, jak i egzemplarze z mosiądzu. Słuchawki prysznicowe składają się z głowicy oraz korpusu, czyli elementu nośnego. To głowica ma decydujący wpływ na trwałość całego elementu, a także na sposób jego działania. Słuchawki dzielimy bowiem na jedno- i wielofunkcyjne. W tym drugim przypadku można wybierać spośród kilku rodzajów strumienia wody – często również występuje opcja hydromasażu. Natomiast w kwestii estetycznej – niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami daleko idącej prostoty, industrialnej stylistyki czy romantycznych wnętrz – na rynku nie brakuje propozycji odpowiadającej indywidualnym potrzebom każdego z użytkowników.

Słuchawkę można również nabyć w ramach całego punktowego zestawu natryskowego. Dzięki temu montaż przebiega dużo sprawniej. Łatwiej też o dodatkowe funkcje, takie jak hydromasaż czy deszczownica. Zestawy natryskowe są dostępne także w wersji z drążkiem, czyli uchwytem suwakowym.

Poza funkcją estetyczną stanowi on niezwykle funkcjonalny element. Długość drążka dopasowuje się zarówno do przestrzeni kabiny, jak i wzrostu użytkowników. Poszczególne drążki, podobnie jak całe instalacje mogą być wykonane z różnorodnych materiałów. Istotnym jest to, by uchwyty mocujące były trwałe oraz pozwalały na szybki, bezproblemowy montaż. Standardowe egzemplarze są na ogół wykonane z aluminium bądź stali, rzecz jasna chromowanej, natomiast suwak i elementy mocujące składają się z trwałych tworzyw sztucznych.

Najtańszym, ale wcale nie najmniej istotnym komponentem pozostaje wąż do baterii natryskowej. Może występować w zestawie bądź też w formie indywidualnej. To właśnie wąż “decyduje” o tym, czy produkt będzie posiadał odpowiednią jakość. Z jakiego powodu? Przede wszystkim jest najbardziej wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne, jak i wynikające ze zmian ciśnienia wody. Przy zakupie warto zwrócić uwagę nie tylko na kluczowy dla wielu parametr, a więc długość, lecz również na materiał, z którego wąż natryskowy został wykonany.

Dodaj komentarz