Szybki dom marzeń

Szybki dom marzeń

W dzisiejszych, niespokojnych czasach, coraz więcej osób decyduje się na ucieczkę poza miasto. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród osób mieszkających w dużych ośrodkach miejskich, jest zakup działki na wsi, w lesie, nad jeziorem bądź w innym oddalonym od cywilizacji miejscu. Okazuje się, że Polacy chętnie kierują swój wzrok na wieś i wielu z nich marzy o własnym, małym domku położonym w dziczy i na odludziu.

Mały, ale własny

Niezwykle popularne w ostatnich latach stały się domki do 35 mkw. Powodem tego jest fakt, że postawienie takiego domku nie wymaga pozwolenia na budowę, co znacząco przyspiesza realizację marzenia o własnej nieruchomości w pięknym miejscu. W dodatku takie domki będą doskonałym rozwiązaniem w miejscach, w których nie da się postawić zwykłych domów z fundamentami, na przykład w okolicy terenów zalewowych albo w obszarach objętych programami ochrony przyrody. Projekty takich domów można znaleźć na przykład tutaj. Domy poniżej 35mkw nie wymagają pozwolenia na budowę. Proces postawienia takiego domku jest zatem niezwykle prosty. Skorzystanie z tego rozwiązania pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze, gdyż zmniejsza ilość dokumentów, których potrzebujemy i urzędów, które trzeba odwiedzić. Ponadto, urzędy często rzucają kłody pod nogi petentom. W przypadku domów bez zezwolenia, problem ten zostaje ograniczony.

Domy modułowe

Niesamowicie popularne w ostatnich czasach stały się domy modułowe. Takie domy składane są z gotowych elementów, które przyjeżdżają na miejsce budowy są montowane względem siebie. Profesjonalna ekipa jest w stanie wybudować dom modułowy w dwa tygodnie. Jest to olbrzymia oszczędność czasu. Wiele osób może zastanawiać się, czy w tego rodzaju budynki są trwałe i bezpieczne. Okazuje się, że tak. Moduły są solidnie przygotowane i ich konstrukcja nie odstaje wcale od klasycznych murowanych domów. Drewniane domy modułowe są wbrew pozorom bardzo stabilne i trwałe. Nie musimy się zatem obawiać, że nasz nowo wybudowany domek zostanie zdmuchnięty przez silny podmuch wiatru.

Drewniane domy modułowe to ciekawa opcja, zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie czas i nie chcą czekać latami na wybudowanie wymarzonego domu. Jest to także doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, które będziemy mogli wydać na przykład na wyposażenie naszego domu. Drewniany domek pośrodku pięknej polany, w górach, nad jeziorem czy rzeką – to marzenie wielu Polaków. Okazuje się, że marzenie to może być zrealizowane niedużym kosztem. Ciekawą ofertę domów modułowych znaleźć można na stronie https://loftowedomy.pl/.

Dodaj komentarz