Ciekawe i sprawdzone sposoby na odnowienie mebli kuchennych. Sprawdź, jak zrobić to samodzielnie.

Ciekawe i sprawdzone sposoby na odnowienie mebli kuchennych. Sprawdź, jak zrobić to samodzielnie.

Wyposażenie mebli może zostać wykonane z różnych materiałów. Najczęściej meble robi się z drewna, a coraz częściej spotkać się można z meblami pokrytymi okleiną. Jeśli znudził Ci się obecny wygląd kuchni, dzięki kilku pomysłom, możesz samodzielnie odnowić wnętrze, bez konieczności wydawania sporej ilości gotówki.

Jak odnowić meble pokryte okleiną? 

Okleina jest dość trudnym materiałem, jeśli chodzi o metamorfozy. Wymaga wiedzy i zaangażowania, by stare meble nabrały nowego blasku. Dzięki kilku propozycją, z pewnością poradzisz sobie z tym, zyskując wyjątkowe, zgodne z Twoimi upodobaniami wnętrze. Jak się do tego zabrać? 

Pierwszym sposobem jest wymiana okleiny na nową. W sklepach z materiałami dekoracyjnymi i budowlanymi, dostępne są specjalne okleiny. Różnią się wielkością, wzorem i kolorem.  Każda okleina meblowa, pokryta jest specjalnym klejem. Wystarczy tylko oderwać warstwę ochronną, oraz nałożyć okleinę na powierzchnię mebli, koniecznie pilnując, aby pozbyć się ewentualnych pęcherzyków powietrza. Ten rodzaj metamorfozy nie wymaga specjalnego przygotowania mebli, a efekt końcowy z pewnością zaskoczy każdego. Okleina jest doskonałym sposobem na zamaskowanie wszelkich defektów.

Malowanie mebli z okleiny krok po kroku. 

Drugim, nieco bardziej wymagającym sposobem na odnowienie mebli jest ich pomalowanie. W tym przypadku metamorfoza jest bardziej pracochłonna i nieco trudniejsza. Aby pomalować takie meble należy wpierw dokładnie odtłuścić meble. W tym przypadku wystarczy ciepła woda z płynem do naczyń oraz delikatna ściereczka. Umyte meble należy dokładnie osuszyć, a następnie pomalować je specjalnym podkładem. Tak przygotowane meble nadają się do malowania. jaką jednak farbę wybrać? Czy mat to w ogóle znaczenie? 

Najlepszym wyborem w tym przypadku okaże się farba kredowa. Jest ona wydajna, świetnie kryje, doskonale przylega, dlatego nawet podczas intensywnego użytkowania mebli, nie powstaną żadne odpryski. Zastosowanie tego rodzaju farby ma też inną, istotną zaletę. Pomalowana powierzchnia ma matowy kolor, jest łatwa w czyszczeniu, pięknie się prezentuje a możliwość wybrania dowolnego koloru farby sprawia, że każdy będzie wstanie uzyskać wymarzone wnętrze. 

Wyżej wymienione sposoby na metamorfozę mebli pokrytych okleiną, mogą być wykorzystane nie tylko w przypadku mebli kuchennych, ale i łazienkowych. Nadają się do pomieszczeń, w których nietrudno o zabrudzenia, gdyż szybko i sprawnie można je wyczyścić, usuwając nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Jeśli marzysz o nowej kuchni, a nie masz lub nie chcesz wydawać na ten cel sporej ilości gotówki, przeprowadź samodzielnie metamorfozę, Dzięki wskazówką, z pewnością poradzisz sobie z tym zyskując piękne wyposażenie kuchni. 

Dodaj komentarz