Aranżacja pokoju dziecięcego – jak sprawić, by stał się funkcjonalny?

Aranżacja pokoju dziecięcego – jak sprawić, by stał się funkcjonalny?

Aranżacja pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie przed młodymi rodzicami. Małe dziecko wymaga naszej szczególnej uwagi oraz troski. Wraz z wiekiem należy jednak zapewnić maluchowi własny kąt. Pokój naszego dziecka to bez wątpienia jedno z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To właśnie w nim maluch ma czas na odpoczynek, niezbędny sen, a także naukę poprzez zabawę. To właśnie dlatego pomieszczenie to powinno być dostosowane do podstawowych potrzeb dziecka.

Czym powinien wyróżniać się dziecięcy pokój?

Pokój naszego malucha powinien być przede wszystkim funkcjonalny, a przy tym działać na jego wyobraźnie. Dzięki temu nasze dziecko będzie chętnie spędzało w nim czas. Podczas planowania aranżacji pokoju dla dziecka, należy pamiętać o tym, że maluchy bardzo szybko rosną. W tym celu nie skupiajmy się jedynie na tym, aby to pomieszczenie spełniało swoją rolę na tu i teraz. Postarajmy się myśleć i patrzeć przyszłościowo, tak aby za kilka lat nie musieć zmieniać całej aranżacji i wszystkich mebli.

Jeżeli chodzi o samo wnętrze oraz jego wystrój to warto zadbać o to, aby ściany w pokoju dziecięcym można było łatwo zmienić. W tym celu najlepiej jest pomalować ściany, ewentualnie ozdobić przynajmniej jedną z nich fototapetą. Dzięki temu wnętrze stanie się dużo ciekawsze. Nie wybierajmy samodzielnie koloru ścian lub tapety, pozwólmy dziecku dokonać wyboru. Dzięki zaangażowaniu malucha w aranżacje jego wnętrza, dziecko będzie znacznie chętniej spędzało w nim czas. Podczas wyboru farby lub ozdobnej tapety pamiętaj o tym, aby sprawdzić odporność na zmywanie. Nie od dziś wiadomo, że dzieci dość często rysują po ścianach kredkami. W razie konieczności, będziesz mogła bez większego problemu zmyć niezbyt udane ozdoby Twojej pociechy.

Co powiesić na okno w pokoju dziecięcym?

Pokój Twojego dziecka to nie tylko miejsce do zabawy, ale przede wszystkim do snu. Zdrowy i spokojny sen to podstawa prawidłowego rozwoju naszych maluchów. Popołudniowe drzemki, albo wieczorne szykowanie się do łóżka, dość często jest wyzwaniem dla rodziców. Długie dnie, a także ostre słońce za oknem rozbudza dziecko, które kaprysi i nie chce zasnąć. W tym celu należy zapewnić maksymalne zacienienie okien w pokoju maleństwa. W tej kwestii doskonale sprawdzają się rolety rzymskie https://e-rzymskie.pl/. Dzięki takiej rolecie w pokoju dziecka zapanuje całkowity mrok, który będzie sprzyjał szybszemu zaśnięciu. Oprócz tego rolety rzymskie umożliwiają schłodzenie pokoju dziecka. W okresie letnim jest to zatem niezwykle przydatne, zwłaszcza jeżeli za oknem panują tropikalne upały.

Taka roleta to także świetny wybór do pokoju dziecka, ponieważ w przypadku jej ubrudzenia można szybko i łatwo ją zdemontować i wyczyścić. Nie musisz się martwić o ewentualne zniszczenie takiej rolety – można ją prać bez obaw. W przypadku niewymiarowych okien to rozwiązanie będzie także odpowiednie. Możesz kupić taką roletę pod wymiar swojego okna, dzięki temu będzie ona nie tylko świetnie wyglądać, ale także będzie zapewniać maksymalna ochronę przed uciążliwymi promieniami słonecznymi w pokoju malucha.

Dodaj komentarz