Osuszanie posadzek Trójmiasto – kiedy z niego skorzystać? 

Osuszanie posadzek Trójmiasto – kiedy z niego skorzystać? 

Wilgoć jest wrogiem niejednego mieszkania. Nieosuszone miejsca bardzo szybko zachodzą grzybem i pleśnią, które są wyjątkowo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego z wilgocią należy rozprawiać się od razu. W przypadku zalania podłogi, czy powodzi nie możemy liczyć, że powierzchnia sama wyschnie. Właśnie w takich sytuacjach osuszanie posadzek Trójmiasto jest niezbędne. Zobacz, na czym polega osuszanie posadzek i kiedy z usługi skorzystać. 

Osuszanie posadzek Trójmiasto – na czym polega usługa? 

Osuszanie posadzkowe to innowacyjny sposób na pozbycie się wilgoci po awarii, zalaniu, lub powodzi. Powyższe sytuacje powodują, że woda dostaje się do najgłębszych szczelin, z których ciężko ją wydobyć. Pozostawienie takiej posadzki do wyschnięcia niestety powoduje więcej kłopotów. Bardzo szybko wilgoć powoduje grzyby i pleśń. Te z kolei są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jak więc pozbyć się wilgoci? Osuszanie posadzek odbywa się przy pomocy specjalistycznych urządzeń. W posadzce nawierca się kilka małych otworów, w które wkładana jest specjalna pompa. Dzięki niej możemy skutecznie pozbyć się zalegającej pod podłogą wody. Warto przy tym wiedzieć, że proces całkowitego osuszania podłogi po zalaniu wynosi nawet do dwóch tygodni. Należy więc uzbroić się w cierpliwość, gdyż na szali jest kwestia naszego zdrowia. 

Osuszanie mokrych posadzek – po wylewce szybsze schnięcie lub po zalaniu

Jednak osuszanie posadzek to usługa, która nie tylko obejmuje likwidowanie skutków awarii, ale także przydaje się w celu przyspieszenia schnięcia posadzki po wylewce. Zbyt wysoka wilgoć wylewki, grozi tym, że położona na niej podłoga zacznie się wykrzywiać lub pękać. Dlatego bardzo ważne jest dokładnie osuszenie mokrej posadzki. W tym celu wykorzystuje się osuszacze kondensacyjne, które znacznie przyspieszają tempo schnięcia wylewki. Dzięki temu możemy znacznie szybciej przystąpić do dalszych etapów remontu, czy budowy domu. 

Pamiętaj jednak, że wylewki nie powinno osuszać się od razu. Należy natomiast odczekać nawet kilka dni. I tak jest to znacznie skrócony proces, niż bez użycia osuszacza. Co ważne, wylewkę możesz osuszyć samodzielnie. Wystarczy, że wypożyczysz specjalistyczny sprzęt. Kiedy warto z niego skorzystać? Dodatkowej pomocy wymaga osuszanie wylewki zimą. Niskie temperatury nie sprzyjają schnięciu, samo ogrzewanie też nie zawsze jest wystarczające. Jeśli więc remont odbywa się w sezonie zimowym, to osuszacz kondensacyjny będzie niezbędnym sprzętem. 

1 Comment

  1. Jestem pod wrażeniem tego, jak został przedstawiony temat w artykule. Wchodząc na stronę liczyłem, że uda mi się dowiedzieć czegoś więcej i się nie zawiodłem. Czytając podobne wpisy w sieci można się pogubić…

Dodaj komentarz