Chcesz zamówić wywóz gruzu? Nie zapomnij o kilku rzeczach!

Chcesz zamówić wywóz gruzu? Nie zapomnij o kilku rzeczach!

Na Twoim podwórku czy w domu ciąży sterta gruzu lub innych odpadów po remoncie i planujesz zamówić wywóz gruzu, aby wreszcie się go pozbyć? Jest to niewątpliwie wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie niż próba samodzielnej utylizacji tego typu odpadów. Są one bowiem z reguły ciężkie i niewymiarowe, więc trudno jest je przetransportować do punktu zbioru odpadów.

Jeśli jednak chcesz, aby profesjonalny wywóz gruzu przebiegł szybko, sprawnie i bezproblemowo, a do tego nie był za drogi, jest kilka kluczowych aspektów, o których nie możesz zapominać. Wśród nich znajduje się między innymi właściwy dobór rozmiaru kontenera. Dokładnie wyjaśnimy wszystkie najważniejsze kwestie poniżej. Zapraszamy!

Kontener zależy od rodzaju odpadów

Różne kontenery mogą być kompatybilne z różnymi rodzajami odpadów, więc przed wynajęciem jednego z nich, zastanów się, co dokładnie chcesz wywieźć i uwzględnij to podczas składania zamówienia.

Warto zauważyć, że możliwy jest zarówno wywóz czystego gruzu, który od razu może być poddany recyklingowi, jak i gruzu zmieszanego z innymi odpadami budowlanymi, który musi zostać przefiltrowany przed przejściem do procesu recyklingu.

Właściwie dobierz rozmiar kontenera

Oszacowanie ilości gruzu do wywozu może być trudne, ale postaraj się to zrobić w miarę precyzyjnie. W przeciwnym wypadku istnieje szansa, że zamówisz zbyt mały kontener i nie zmieścisz do niego całości odpadów, więc będzie trzeba zmarnować czas i pieniądze na wynajem kolejnego.

Zbyt duży kontener też nie jest dobrym wyborem. Wiąże się on z przepłacaniem, biorąc pod uwagę, że za większy kontener płacimy więcej, nawet, jeśli nie został on w pełni zapełniony. W przypadku, kiedy mamy relatywnie mało odpadów do wywozu i nawet najmniejszy kontener wydaje się za duży, można postawić na specjalne worki na gruz, które są mniejsze, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu.

Zastanów się nad okresem wynajmu

Firmy zajmujące się wynajmem kontenerów, na przykład ta, którą można znaleźć tutaj: http://www.redskip.pl/, zazwyczaj oferują wynajem na kilka dni do tygodnia. Jeśli ma się taką potrzebę, można indywidualnie ustalać dłuższy okres wynajmu, ale takie rozwiązanie będzie zazwyczaj droższe niż wynajem krótkoterminowy.

Okres wynajmu jest jednym z aspektów, który wpłynie na cenę. Należy się więc dobrze zastanowić nad tym, jak długo zajmie nam załadowanie gruzu, uwzględniając jego ilość, a także to, ile mamy wolnego czasu. Jeśli wybierzemy za krótki okres, możemy po prostu nie zdążyć załadować wszystkiego, dlatego też należy być w tej kwestii ostrożnym.

1 Comment

Dodaj komentarz