Jak skutecznie przygotować ogród do pory wiosennej?

Jak skutecznie przygotować ogród do pory wiosennej?

Wielkimi krokami zbliża się pora wiosenna, a z nią czas relaksu w ogrodzie. Nie ma chyba nic przyjemniejszego od porannej kawy na tarasie, pitej w promieniach słońca. Warto pielęgnować takie chwile i wcześniej przygotować plan zagospodarowania ogrodu na nowy sezon.

3,2,1… zaczynamy!

Czas zimowy to idealna pora roku, aby dokładnie zaplanować, jak ma wyglądać nasz dom i ogród w kolejnym sezonie. Skupmy się na najbliższym obejściu. Warto zacząć od planowania rozmieszczenia nowych roślin, krzewów i kwiatów. Pamiętajmy o tym, co już mamy zabezpieczone. Wszelka nowa roślinność powinna współgrać ze sobą i tworzyć jednolity ekosystem. Może się to wydawać nieistotne, ale na koniec będziemy zadowoleni z podjętych wcześniej decyzji. Hodowanie kwiatów, wymaga czasu i poświęcenia. Nie wystarczą weekendy. Należy dokładnie przemyśleć, na czym nam zależy i wybrać odpowiednie nasiona. Proste w utrzymaniu są fiołki afrykańskie, paprotki i cyklameny. Warto skupić się na 2 lub 3 odmianach oraz stworzyć piękne kompozycje. W sytuacji, kiedy mamy dużo miejsca, można pomyśleć o małym warzywniaku. Nie ma nic lepszego niż swojskie warzywa na obiad.

Meble ogrodowe, podstawą skutecznego relaksu

Kolejnym etapem jest zaplanowanie kącika dla dzieci oraz dla reszty rodziny. Najprościej zapytać młodsze pokolenie co najbardziej ich interesuje. Huśtawki, zjeżdżalnia czy piaskownica. Gorące lato pozwoli również na basen w rozsądnych wymiarach. Wybierajmy tylko najlepsze artykuły z atestami bezpieczeństwa, aby mieć pewność, że dzieciaki będą mieć zagwarantowaną tylko świetną zabawę. Po zakończeniu planowania atrakcji dla najmłodszych przyszedł czas na decyzję w sprawie innych elementów. Dobierzmy wygodne ławki, krzesła oraz stół w odpowiedniej wielkości. Dla zwiększenia komfortu warto skupić się na tekstyliach, takich jak kolorowe poduszki i koce. Nie przesadzajmy z ilością. Po sezonie należy zabezpieczyć wszystkie delikatne elementy, aby służyły nam kolejnym razem.

Spotkania ze znajomymi w pięknym otoczeniu

Na koniec zaplanujmy kącik dedykowany na spotkania ze znajomymi. Wieczorne przesiadywanie przy lampce wina i dobrym jedzeniu z grilla, będzie nam towarzyszyć przez cały sezon. Efektywne pomysły sprawią, że nasi przyjaciele będą częstymi gośćmi podczas wakacyjnych miesięcy.

To jak będzie wyglądać nasz ogród i dom zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Mierzmy siły na zamiary. Posiadanie dużego zaplecza czasu i brak konkretnego hobby może okazać się świetną sposobnością do zaangażowania się w świeży projekt, jakim jest modernizacja najbliższego otoczenia.

Dodaj komentarz