Tapetowe trendy w pokoju dziecka

Tapetowe trendy w pokoju dziecka

W ostatnim czasie dziecięce tapety ścienne stały się niezwykle modne. Dlaczego? Na tę chwilę można wybierać wśród dziesiątek producentów, setek katalogów i spośród tysięcy jak nie dziesiątek tysięcy niezwykłych i różnorakich wzorów tapet, które uczynią twoje pomieszczenie zupełnie indywidualnym i niepowtarzalnym. Dzisiaj postaramy się przybliżyć temat ściennych dekoracji w pokoju dziecięcym, które w niezwykły sposób odmienią to pomieszczenie w bajkową i kolorową przestrzeń dla twojego dziecka.

Delikatne i subtelne – takie powinny być tapety dla dzieci!

Jednym z ostatnich krzyków mody stał się styl boho – również w pokojach naszych najmłodszych. Dużym atutem tego typu dekoracji jest to, że jest obupłciowa.  Świetnie sprawdzi się zarówno w dziecięcym pokoju chłopca jak i dziewczynki: https://4wall.pl/26_tapety-do-pokoju-dziecka . Prosty, biało czarny wzór np. w delikatną jodełkę połączona z kilkoma z jasnymi detalami drewna, kilkoma indiańskimi dodatkami (stylistyczny namiot jako miejsce zabawy sprawdzi się tu idealnie!), które stworzą niesamowity i niepowtarzalny klimat w dziecięcym pokoiku! Czarno-białe wzory mają również to do siebie, że modne są niemal od zawsze – nawet kiedy stylistyka boho trochę nam się znudzi – taki wzór na ścianie będzie również świetnie sprawdzał się w młodzieżowym pokoju w minimalistycznym stylu. Zainstalowałbyś taką tapetę w pokoju swojego dziecka? Podziel się z nami swoją aranżacją!

Zaczarowany las-  – tropikalna ściana z tapetą

Jednym z kolejnych trendów pokojach dla dzieci jest na pewno motyw tropikalny. Zielone, roślinne motywy dodane do pomieszczenia dodają do wnętrza odrobinę sennego, bajecznego klimatu co sprawia, że zabawa w ciągu dnia staje się jeszcze bardziej magiczna – a taki efekt w pokoju dziecka to idealne rozwiązanie! Bardzo ważnym aspektem w tej stylistyce, oprócz tapety będą również dodatki utrzymane w tym samym klimacie i stylu.

Wyraziste tapety w geometrycznym klimacie

Kolejnym naszym pomysłem na dekoracyjną tapetę do pokoju dziecka są na pewno delikatne motywy geometryczne w przeróżnych, kolorowych wzorach. Bardzo ważne jest to aby to pomieszczenie było szczególnie radosne i kolorowe – wyobraźnia dzieci jest niezwykła i nie powinniśmy ograniczyć jej przez cztery białe i smutne ściany!

Skandynawskie wnętrze

Inspirując się stylem skandynawskim dla dzieci jesteśmy w stanie stworzyć niesamowitą koncepcję na delikatny, subtelny pokój dziecka. Stylistyka ta wyraża bardzo często prostotę i funkcjonalność, a zarazem tworzy zabawne i wyrafinowane wnętrze. Stwórz wspaniałą ścianę z tapetą cechującą cały dziecięcy pokoik, który z przyjemnością będzie oglądany nie tylko przez dziecko ale również przez rodzica!

Dodaj komentarz