Taras z żywicy – czy warto?

Taras z żywicy – czy warto?

Nadeszła wiosna, a wraz z nią liczne prace w przydomowych ogródkach. To właśnie teraz jest idealny czas na to, by wykonać taras, na którym już niedługo będą mogły odbywać się grille w gronie przyjaciół czy pełne relaksu opalanie w słoneczny weekend. Z czego wykonać niezadaszony taras, by prezentował się nie tylko okazale, ale i był trwały? Specjaliści z branży budownictwa i eksperci z dziedziny ogrodnictwa potwierdzają, że nadeszła era nowoczesnych rozwiązań, które dają optymalny komfort ostatecznym użytkownikom.

Dzisiaj przedstawiamy więc taras, na jakim wykorzystuje się wylewki żywiczne. Dokładnie te same, które jeszcze do niedawna stosowane były jedynie w warsztatach, garażach, magazynach, na halach przemysłowych czy w obiektach użyteczności publicznej o dużej eksploatacji. Poznaj zalety i wady takiego rozwiązania, dzięki czemu już niedługo będziesz mógł cieszyć się idealnym tarasem na miarę Twoich indywidualnych potrzeb.

Taras ma być trwały

Okazuje się, że wylewki żywiczne to jedne z najbardziej trwałych materiałów, które idealnie nadają się na tereny niezadaszone. Są odporne na wodę i wilgoć, wysokie oraz bardzo niskie temperatury. Nie pękają, nie wybarwiają się ani nie rysują. Spokojnie mogą być poddawane intensywnej eksploatacji – są też odporne na duży ciężar oraz zabrudzenia.

Taras ma być łatwy w utrzymaniu

Kolejna zaleta, jaką wykazują wylewki żywiczne to łatwość ich utrzymania w czystości. Taki taras wystarczy zamieść i umyć tradycyjnym mopem. Powierzchnia tej podłogi jest idealnie gładka, więc brud nie pozostaje w jej zakamarkach. Co ważne, na takim tarasie nie pozostanie plama po wylanym winie czy tłuszczu z potrawy z grilla. Żywica nie wchłania brudu ani żadnych płynów.

Taras ma być reprezentacyjny

Przez lata wylewki żywiczne nie były zbyt doceniane, jeśli pod uwagę weźmiemy inwestycje prywatne. W domach i we własnych ogrodach chcieliśmy raczej otaczać się bardziej reprezentacyjnymi elementami wyposażenia, które jednocześnie mogły stanowić dodatek dekoracyjny całej przestrzeni. To dlatego na taras wybieraliśmy raczej ozdobne płytki ceramiczne, ewentualnie drewno, które nadaje swojskości i przytulnego, nawet nieco romantycznego charakteru.

Dzisiaj możemy być pewni, że także posadzka z żywicy będzie stanowić doskonałą dekorację. Do mieszanki dodać można przecież wybrany barwnik albo drobinki kwarcu, które imitują mieniący się brokat. Podłoga będzie więc dokładnie taka, jaką sobie wymarzyliśmy. Taras będzie pasować do elewacji i charakteru całego ogrodu. Posadzka z żywicy doskonale wpisuje się w styl nowoczesny, ale też ten klasyczny, retro czy skandynawski. Porównując właściwości żywicy do innych materiałów, które do tej pory były stosowane jako podstawa tarasów, wydaje się, że wylewki żywiczne są najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz