Trendy w urządzaniu domu

Trendy w urządzaniu domu

Na szczęście minęły już czasy, w których w większości polskich domów stała taka sama meblościanka. Dzisiaj mamy wręcz nadmiar propozycji ze strony producentów różnych elementów wykończenia wnętrz, wyposażenia mieszkań czy dodatków dekoracyjnych. Nasze własne „M” może stworzyć dokładnie z własnymi potrzebami i gustem. Nie ma jednak wątpliwości, że bardzo często chcemy również, by przestrzeń, w jakiej żyjemy, była również modna, zgodna z najnowszymi trendami. Przedstawiamy style, które dzisiaj cieszą się największą popularnością.

Styl loftowy

Niewątpliwie styl loftowy to ten, który najbardziej upodobali sobie dzisiaj Polacy. Przeniesiony wprost z amerykańskich przestrzeni pofabrycznych i przemysłowych na salonach święci teraz triumfy. W mieszkaniach, które urządzane są zgodnie z industrialnym trendem, króluje prostota i pełna funkcjonalność. W takich domach rządzi beton, elementy metalowe, stara cegła i naturalne drewno. Kolorystyka utrzymana jest w barwach miedzi, czerni i złota. Tutaj nie ma miejsca na przepych czy nadmiar dodatków dekoracyjnych. Raczej liczy się przestrzeń, która chociaż optycznie ma być powiększana – potwierdza niejeden architekt wnętrz. Suwałki, Toruń, Warszawa czy Poznań, bez względu na region naszego kraju, styl loftowy jest obecnie najbardziej popularny.

Styl nowoczesny

W nowoczesnych domach stawia się na praktyczność i funkcjonalność. W takich przestrzeniach króluje biel i tak modne ostatnio szarości. Wybierane są meble na wysoki połysk, które są najważniejszą dekoracją. Architekci proponują modny beton albo gres. Styl nowoczesny łączy się dzisiaj z tym skandynawskim, w którym ważna jest prostota. W nowoczesnej nieruchomości nie brakuje też innowacyjnych rozwiązań, takich jak inteligentne oświetlenie. Brak za to tzw. durnostojek, a ich miejsce zajmuje najczęściej żywa roślinność.

Styl retro

Styl retro to nadal często wybierany trend, który sprawdza się w domach, w których ma być swojsko i przytulnie. Można postawić na modę z okresu PRL, klimat nieco prowansalski albo ten typowo klasyczny. Królują beże, brązy i biel, nie brakuje tu naturalnego drewna oraz antyków albo mebli specjalnie postarzanych. Retro umożliwia zabawę fakturami, kolorami i dodatkami. Dekoracją są lampiony, świece, wazony z kwiatami, ozdobne misy. Polacy, którzy upodobali sobie styl retro, coraz częściej skłaniają się ku nabywani mebli z tzw. odzysku.

Styl eklektyczny

To jeden z tych, który łączy wszystkie style w całość. To rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą wybierać jednego motywu urządzania własnego mieszkania, ale wolą je mieszać. Styl eklektyczny to drewniane meble, ale nowoczesne rozwiązania. To swojskie dekoracje i mnóstwo intensywnych kolorów. Wyposażanie mieszkania może być świetną zabawą, bo właściciel może pozwolić sobie na zupełną dowolność. Warto jednak znać ograniczenia, bo styl eklektyczny bardzo często przeradza się w kicz.

Pamiętajmy, że mieszkanie nie musi być zgodne z trendami. Przede wszystkim ma dawać nam pełen komfort codziennego przebywania w takiej przestrzeni. Ma być wygodne, idealne do odprężenia po całym dniu. Priorytetem jest znalezienie rozwiązań, które sprawią, że mieszkanie będzie idealnie komfortowe, ale biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.