Trendy w urządzaniu domu

Trendy w urządzaniu domu

Na szczęście minęły już czasy, w których w większości polskich domów stała taka sama meblościanka. Dzisiaj mamy wręcz nadmiar propozycji ze strony producentów różnych elementów wykończenia wnętrz, wyposażenia mieszkań czy dodatków dekoracyjnych. Nasze własne „M” może stworzyć dokładnie z własnymi potrzebami i gustem. Nie ma jednak wątpliwości, że bardzo często chcemy również, by przestrzeń, w jakiej żyjemy, była również modna, zgodna z najnowszymi trendami. Przedstawiamy style, które dzisiaj cieszą się największą popularnością.

Styl loftowy

Niewątpliwie styl loftowy to ten, który najbardziej upodobali sobie dzisiaj Polacy. Przeniesiony wprost z amerykańskich przestrzeni pofabrycznych i przemysłowych na salonach święci teraz triumfy. W mieszkaniach, które urządzane są zgodnie z industrialnym trendem, króluje prostota i pełna funkcjonalność. W takich domach rządzi beton, elementy metalowe, stara cegła i naturalne drewno. Kolorystyka utrzymana jest w barwach miedzi, czerni i złota. Tutaj nie ma miejsca na przepych czy nadmiar dodatków dekoracyjnych. Raczej liczy się przestrzeń, która chociaż optycznie ma być powiększana – potwierdza niejeden architekt wnętrz. Suwałki, Toruń, Warszawa czy Poznań, bez względu na region naszego kraju, styl loftowy jest obecnie najbardziej popularny.

Styl nowoczesny

W nowoczesnych domach stawia się na praktyczność i funkcjonalność. W takich przestrzeniach króluje biel i tak modne ostatnio szarości. Wybierane są meble na wysoki połysk, które są najważniejszą dekoracją. Architekci proponują modny beton albo gres. Styl nowoczesny łączy się dzisiaj z tym skandynawskim, w którym ważna jest prostota. W nowoczesnej nieruchomości nie brakuje też innowacyjnych rozwiązań, takich jak inteligentne oświetlenie. Brak za to tzw. durnostojek, a ich miejsce zajmuje najczęściej żywa roślinność.

Styl retro

Styl retro to nadal często wybierany trend, który sprawdza się w domach, w których ma być swojsko i przytulnie. Można postawić na modę z okresu PRL, klimat nieco prowansalski albo ten typowo klasyczny. Królują beże, brązy i biel, nie brakuje tu naturalnego drewna oraz antyków albo mebli specjalnie postarzanych. Retro umożliwia zabawę fakturami, kolorami i dodatkami. Dekoracją są lampiony, świece, wazony z kwiatami, ozdobne misy. Polacy, którzy upodobali sobie styl retro, coraz częściej skłaniają się ku nabywani mebli z tzw. odzysku.

Styl eklektyczny

To jeden z tych, który łączy wszystkie style w całość. To rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą wybierać jednego motywu urządzania własnego mieszkania, ale wolą je mieszać. Styl eklektyczny to drewniane meble, ale nowoczesne rozwiązania. To swojskie dekoracje i mnóstwo intensywnych kolorów. Wyposażanie mieszkania może być świetną zabawą, bo właściciel może pozwolić sobie na zupełną dowolność. Warto jednak znać ograniczenia, bo styl eklektyczny bardzo często przeradza się w kicz.

Pamiętajmy, że mieszkanie nie musi być zgodne z trendami. Przede wszystkim ma dawać nam pełen komfort codziennego przebywania w takiej przestrzeni. Ma być wygodne, idealne do odprężenia po całym dniu. Priorytetem jest znalezienie rozwiązań, które sprawią, że mieszkanie będzie idealnie komfortowe, ale biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby.

Dodaj komentarz