Vitodens 200 – Opis, opinie i dane techniczne pieca!

Vitodens 200 – Opis, opinie i dane techniczne pieca!

Kotły kondensacyjne cieszą się obecnie dużym powodzeniem. Nie ma się czemu dziwić, bo to właśnie dzięki nim ogrzewanie domu jest nie tylko bardziej bezpieczne, ale także i efektywne. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć kocioł Vitodens 200-W, który przez ekspertów uznawany jest jako jeden z lepszych na rynku. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat? Jeśli tak – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym artykułem!

Dlaczego warto postawić na kocioł Vitodens 200-W?

Wybierając kocioł, warto wybrać te kondensacyjne. Posiadają one zamkniętą komorę spalania. Dzięki temu przepływ spalin jest wymuszony i nie potrzebują komina, ponieważ spaliny odprowadzane są na zewnątrz domu. Dzięki takiemu odizolowaniu procesu spalin na zewnątrz, piece kondensacyjne są bezpieczniejsze od tych tradycyjnych.

Kocioł Vitodens 200-W posiada prosty, intuicyjny interfejs. Warto dodać, ze jest on zintegrowany z WiFi, co znacznie ułatwia jego obsługę. Poza tym Vitodens 200-W wyposażony jest w panel energetyczny, który służy do wizualizacji produkcji oraz zużycia energii. Wysoki komfort użytkowania zapewnia mu 7- calowy dotykowy wyświetlacz. Kocioł Viessmann można również obsługiwać przy pomocy aplikacji mobilnej ViCare App.

Warto wspomnieć także o tym, że kocioł Vitodens 200-W jest bezpieczny podczas eksploatacji, dzięki między innymi zintegrowanemu systemowi regulacji Lambda Pro Plus. Vitodens 200-W wyposażony jest w trwały i szczególnie efektywny wymiennik ciepła Inox-Radial. Nie bez znaczenia jest też klasa efektywności energetycznej, która w tym wypadku ma wskaźnik A.

Vitodens 200-W

Na kocioł Vitodens aż 10 lat gwarancji!

Na rynku wybór kotłów gazowych kondensacyjnych jest bardzo duży. Ze względu na przeznaczenie i realne korzyści powinno się stawiać na model, który pochodzi od sprawdzonego producenta, ma dobre parametry pracy. Taki właśnie jest kocioł Vitodens 200-W.

Warto wspomnieć o tym, że model ten posiada aż 10- letnią gwarancję producenta. 10 lat gwarancji na wymienniki ciepła ze stali szlachetnej dla olejowych i gazowych kotłów kondensacyjnych o mocy do 150 kW. Zastosowany w kotle Vitodens 200-W wymiennik ciepła wykonany został ze stali szlachetnej. Jest on tym samym odporny na korozję. Działa on efektywnie, przemieniając energię spalania gazu w ciepło. Warto dodać, że dzieje się to praktycznie bez żadnych strat. Współczynnik sprawności wynosi aż 98 procent i żaden inny konkurencyjny kocioł nie jest w stanie tak wysokiego czynnika przebić.

Gdzie kupić kotły kondensacyjne Viuessmann?

Jest wiele miejsc, w których otrzymać można oryginalne kotły kondensacyjne Viessmann. Nie wszędzie jednak liczyć można na szybką realizację zamówienia, niskie koszty wysyłki oraz fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji zamówienia. Z tych względów warto jest postawić na hurtownię hydrauliczną online z Bydgoszczy Proterm! W miejscu tym znajduje się szeroki wybór kotłów Vitodens. Dostępne są także akcesoria do kotłów Viessmann, jak i części zamienne.

Dodaj komentarz