14 wskazówek od mistrza ogrodnictwa

Zadbaj o bezpieczeństwo Twoich pracowników – wybierz dobre ubrania robocze!

Paul James, mistrz ogrodnictwa dzieli się najlepszymi wskazówkami ogrodniczymi, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas, energię i pieniądze w ogrodzie.

1. Aby usunąć osady soli, które tworzą na glinianych donicach, połącz równe części octu, alkoholu i wody w butelce ze sprayem. Nałóż mieszankę na powierzchnię i użyj plastikowej szczotki. Przed zasadzeniem pozwól donicy dobrze wyschnąć.

2. Aby zapobiec akumulacji brudu pod paznokciami podczas pracy w ogrodzie, uszczelnij te miejsca mydłem. Po zakończeniu pracy usuń je, a paznokie będą nieskazitelnie czyste.

3. Aby zapobiec zakleszczeniu lub uszkodzeniu kosiarki strunowej, użyj oleju roślinnego w sprayu przed zainstalowaniem w trymerze.

4. Umieścić taśmę mierniczą na kijach od narzędzi – zaznacz najważniejsze odległości. Kiedy pojawi się potrzeba posadzenia roślin w pewnej odległości od siebie, będziesz miał urządzenie pomiarowe w dłoni.

5. Trzymaj piłkę sznurka w małym glinianym garnku, wyciągnij koniec sznurka przez otwór drenażowy i ustaw garnek do góry nogami w ogrodzie. Zrób to, a nigdy nie będziesz szukać sznurka ponownie.

6. Małe gliniane doniczki mogą być kloszami do ochrony młodych roślin przed nagłymi, mrozami i chłodem.

7. Utwórz podziemny kanał z doniczki przez który przeprowadzisz wąż ogrodowy. Nie będziesz uszkadzać roślin przeciągając podczas przeciągania węża.

8. Aby utworzyć całkowicie naturalne markery do opisu nazwy roślin wykorzystaj płaskie powierzchnie kamieni o różnych rozmiarach i umieścić je na lub w pobliżu podstawy rośliny.

9. Mszyce? Możesz usunąć je za pomocą silnego podmuchu wodą z węża lub owadobójczego mydła. Ale możesz wykorzystać propozycję, z którą jest o wiele więcej zabawy; trochę taśmy! Owiń szeroki pasek taśmy wokół dłoni i przyklejaj do liści roślin zaatakowanych przez mszyce. Skoncentruj się na spodniej części liści, bo tam te nieznośne stworki lubią się one ukrywać.

10. Następnym razem po gotowaniu warzyw nie wlewaj wody do ścieku, użyj go do wody roślin doniczkowych i balkonowych, a będziesz zaskoczony, jak rośliny reagują na “zupę jarzynową”.

11. Używaj resztki herbaty i kawy do zakwaszenia gleby. Odczyn kwaśny lubią azalie, rododendrony, kamelie, gardenie, a nawet jagody. Stosowanie tego sposobu raz w miesiącu będzie utrzymywać pH gleby na odpowiednim poziomie.

12. Stosuj rumianek do pojawiających się grzybów, które często atakują młode sadzonki dość nagle. Wystarczy dodać odrobinę herbaty do gleby wokół podstawy sadzonek raz w tygodniu lub wykorzystać go jako oprysk listowia.

13. Jeśli potrzebujesz stolika do postawienia herbaty, rozejrzyj się! Chwyć odpowiedniego rozmiaru donicę odwróć ją do góry dnem i ciesz się chwilą.

14. Najszybszy na świecie sposób suszenia ziół: wystarczy położyć arkusz gazety na siedzeniu samochodu, położyć warstwę ziół, a następnie zamknąć okna i zamknąć drzwi. Twoje zioła wyschną do perfekcji. Co więcej, samochód będzie świetnie pachniał.

Dodaj komentarz