Jak funkcjonalnie zaplanować małą łazienkę?

Zadbaj o bezpieczeństwo Twoich pracowników – wybierz dobre ubrania robocze!

Małe przestrzenie są zwykle dość trudne do urządzenia, dlatego projektując małą łazienkę powinniśmy szczególnie przyłożyć się do tego zadania. W czasie wykonywania projektu z pewnością kilkakrotnie staniemy przed trudnymi wyborami. Warto przygotować się na to zawczasu i pomyśleć o sprawdzonych rozwiązaniach. Na początek zdecydujmy się, czy nasza łazienka jest wystarczająco duża, by wstawiać do nie wannę.

Wprawdzie w sklepach znajdziemy wanny w wielu rozmiarach, również te bardzo małe, niemniej jednak wydaje mi się, iż kupowanie metrowej wanny nieco mija się z celem. Jeśli możemy pozwolić sobie na nieco większy egzemplarz być może warto rozważyć tę opcję. Wanny są bowiem bardzo wygodne w użytkowaniu, pozwalają nam doskonale zrelaksować się po ciężkim dniu. Wiele kobiet lubi również kupować wszelkiego rodzaju płyny i emulsje do kąpieli, które sprawiają, że ta czynność staje się niezwykle przyjemna.

Główną wadą wanny jest fakt, iż zajmuje dużo miejsca, przy częstych kąpielach może przyczynić się również do zwiększonego zużycia wody. Takich problemów nie ma z prysznicem, który jest wygodny, zajmuje mało miejsca i stanowi dość sporą oszczędność pod względem zużycia wody. Warto również pamiętać o kilku trikach, takich jak wyłożenie podłogi małymi płytkami, co optycznie zwiększy przestrzeń. Cuda może zdziałać również zawieszenie na jednej ze ścian dużego lustra, które znacznie powiększy pomieszczenie.

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele zmieniają tak z pozoru mało znaczące drobiazgi. Niemniej jednak przy urządzaniu małych pomieszczeń warto pamiętać o tych od dawna znanych sposobach, które tak wiele mogą zmienić. Jeśli mamy możliwość zainstalowania pralki w innym miejscu niż łazienka, warto o tym pomyśleć przy projektowaniu małego pomieszczenia. Pozwoli nam to na wygospodarowanie dodatkowej, tak cennej w małych pomieszczeniach, przestrzeni. Jeśli jednak taka opcja nie wchodzi w grę, warto rozejrzeć się za niewielką pralką, ładowaną od

W sklepach ze sprzętem dostępnych jest wiele modeli, które zajmują mało miejsca. Niemniej jednak ich główną wadą jest to, iż pomieszczą jednokrotnie dość nieznaczne ilości prania. Jest to dobre rozwiązanie dla osób samotnych, niemniej jednak w przypadku rodzin, zwłaszcza z małymi dziećmi może okazać się nieco uciążliwe. Warto również wspomnieć o konieczności wykorzystania wszelkich możliwości zagospodarowania przestrzeni.

Pomyślmy na przykład o tym, by na drzwiach zamontować wieszaki na ręczniki czy płaszcze kąpielowe. Dzięki temu pozyskamy dodatkową przestrzeń na tak niezbędne przecież akcesoria. Zabudowanie przestrzeni pod umywalką szafką z jednej strony pozwoli nam na wygospodarowanie miejsca na płyn do kąpieli czy proszek do prania, z drugiej jednak optycznie pomniejszy i tak już małe pomieszczenie. Czasami warto zatem zrezygnować z szafki nad umywalką na rzecz półek nad wanną. Tej przestrzeni bowiem i tak nie bylibyśmy w stanie inaczej wykorzystać, a miejsce na ustawienie szamponów czy szczoteczek do zębów jest przecież konieczne.

Dodaj komentarz