Jak zrobić błyskawiczną i tanią metamorfozę mieszkania?

Jak zrobić błyskawiczną i tanią metamorfozę mieszkania?

Rozglądając się po wnętrzach, przychodzi czasem refleksja, że wszystko jest już takie od wielu lat opatrzone i czas na zmiany. Następnie refleksja zmienia się w plan, jednak kiedy pomyślimy o zrywaniu podłóg, tapet lub kafelek ściennych, szybko przechodzi nam chęć na zmiany. Niepotrzebnie. Wystarczy kilka prostych trików wnętrzarskich, aby niedrogo zmienić aranżację wnętrz.

Tekstylia

Tekstylia mogą zmienić wnętrze nie do poznania. Nowy dywanik na podłogę, zasłony i poduszki w zbieżnych, bądź kontrastujących kolorach, oraz wzorzyste narzuty na kanapę całkowicie odmienią wystrój wnętrza. Jeśli dodamy do tego świeżo tapicerowany w pikowaną tkaninę fotel, oraz poduszki siedzeniowe na krzesłach i nowe podkładki na stole, efekt końcowy może być naprawdę zaskakujący.

Nowoczesne grafiki na ściany

Zamiast wieszać na ścianie kilku różnych obrazków w rozmaitych wielkościach, warto postawić na wielkoformatową nowoczesną grafikę na ścianę. Grafika może przybrać postać dużego obrazu na płótnie, plakatu, fototapety, lub produkcji w ramie, a nawet graffiti. Może stać się głównym elementem, na którym skupiona jest uwaga, bądź dopełniać tylko wnętrze, dodając mu charakterystycznego szlifu. W zależnoci od stylistyki wnętrza możemy zdecydować się na abstrakcję, formy geometryczne, portret lub postać, albo współczesny pejzaż.

Farba w roli głównej

Farba jest tym magicznym materiałem, który może diametralnie zmienić wygląd przedmiotu, przestrzeni, lub płaszczyzny. Zazwyczaj używana jest do malowania ścian i dlatego zdecydowanie niedoceniana w innych kwestiach. Tymczasem farbą możemy przemalować dosłownie wszystko. Pastelowa, intensywna, srebrna, złota, betonowa, do metalu, tworzyw, czy też drewna – pełna dowolność. Jeśli znudziły nam się kafelki w łazience albo kuchni, przemalujmy je, zamiast skuwać. Jeśli wymarzyliśmy sobie białe meble, a stare drewniane są w całkiem dobrym stanie, przemalujmy je na biało. Jeśli drewnopodobne framugi okien nie pasują do wystroju, przemalujmy je. Dosłownie wszystko możemy przemalować i dać drugie życie.

Dodatki

Dodatki we wnętrzach stanowią ostatni szlif, który dopełnia aranżację. Nowoczesne dodatki dobieramy w myśl zasady “im mniej, tym lepiej”. Świetnie sprawdzi się duży kwiat w donicy o geometrycznej formie stojący na podłodze, oraz stylowa lampa w narożniku pokoju. Na stole postawmy nowoczesny świecznik, lub minimalistyczny las w szkle. Dobrane kolorystycznie poduszki, oraz dwa wazony w tym samym wzorze, ale różnym rozmiarze postawione obok siebie domkną aranżację.

Dodaj komentarz