Jakie oświetlenie do różnych pomieszczeń wybrać?

Jakie oświetlenie do różnych pomieszczeń wybrać?

Właściwe oświetlenie odgrywa niezwykle ważną rolę na co dzień. Podstawowe jest z całą pewnością światło słoneczne, które towarzyszy człowiekowi w Dzień. Często jednak jest niewystarczające, w szczególności w określonych miejscach. Ponadto po zachodzie słońca dodatkowe źródła oświetlenia są niezastąpione. Dzieje się tak zwłaszcza w zimie, kiedy zmrok zapada już w godzinach popołudniowych.

Wtedy oszczędzanie na źródłach światła staje się właściwie niewykonalne. Sztuczne oświetlenie pozwala na jak najlepsze wykonywanie zadań, jak również ułatwia dużą liczbę precyzyjnych czynności. Nowość – lampy do kuchni Bez niego niemożliwe byłoby przykładowo wieczorne czytanie książki lub czytanie prasy wcześnie rano. Należy jednak pamiętać, by stosować oświetlenie odpowiednie do rodzaju pomieszczenia, a także pasujące do wykonywanych czynności. Nie może być to światło niebezpieczne dla zdrowia, wywołujące na przykład migrenę u niektórych ludzi.

Kuchnia i łazienka

Oświetlenie łazienkowe i kuchenne to dwa bardzo ważne typy oświetlenia. W łazience dokonywane są zazwyczaj czynności higieniczne, które nierzadko wymagają dużej precyzji. Wszystko to, co robi się przed lustrem wymaga jak najbardziej dokładnego światła. Przykładem jest dokładne golenie zarostu, lub też robienie precyzyjnego makijażu oczu za pomocą eyelinera. Dlatego tak potrzebne w łazience są dodatkowe źródła światła oprócz oświetlenia górnego. Z kolei w kuchni wykonuje się czynności związane z przyrządzaniem jedzenia, często z użyciem ostrych noży i pozostałych tego rodzaju narzędzi. Brak właściwego oświetlenia w tym przypadku mógłby grozić urazami.

Pokój dziecka

Pokój dziecinny jest niezwykle typowym wnętrzem. Często urządza się go w typowo dziecięcym stylu, a zatem z wykorzystaniem żywych kolorów, a także postaci znanym dzieciom z bajek. Występują także pokoje utrzymane w jednej konwencji. Polecamy
lampy wiszące do kuchni. Wiele przedmiotów codziennego użytku w takich pokojach przypomina zabawki dla dzieci. Tak samo jest z oświetleniem. Przykładowe tanie lampy dla dzieci mogą mieć kształty zwierzątek i innych stworzeń, są także w wielu różnorodnych wersjach kolorystycznych. Ma to szczególnie znaczenie w sytuacji, gdy dziecko boi się ciemności i śpi przy zapalonej lampce nocnej.

Dodaj komentarz