Mieszkanie w klimacie nordyckim

Mieszkanie w klimacie nordyckim

Jeżeli kiedykolwiek byliście w krajach nordyckich, idealnie zdajecie sobie sprawę, jaki jest tam klimat. Jest zimny dodatkowo mroźny. Niemniej wnętrza urządzone w stylu nordyckim, w ogóle nie oddają dominującego tam przejmującego klimatu. Wręcz przeciwnie. Pomieszczenia, w których występuje ten styl są przyjemne i słoneczne. Dopasowane akcesoria nadają wnętrzu miły wygląd. Stąd też coraz więcej jednostek decyduję się, aby zaaranżować swoje lokum akurat w tym stylu. Jakie meble, a też fragmenty pomieszczenia powinniśmy wybrać, aby urządzić nasz dom w stylu nordyckim?

Mieszkanie w trendzie skandynawskim

Moda na kierunek skandynawski doszła praktycznie już do większości zakamarków globu. W naszym kraju również cieszy się wschodzącą renomą. W stylu skandynawskim przeważają przede wszystkim jasne odcienie. Stropy oraz ściany winnym być w kolorze śnieżniej bieli. Odnośnie mebli, naszym wyborem powinny paść w szczególności te wykonane z drewna w jasnym odcieniu. Co do akcesoriów, jakie chcemy rozmieścić w naszym mieszkaniu, właściwie zdecydować się na ogromną liczbę poduszek, narzut czy kocy. Również sympatycznie widziane będą dywany, które nadadzą ciepła wnętrzom. To, co wyróżnia ten styl na tle innych, to jego funkcjonalność, delikatność i wygoda. Unikajmy syntetycznych surowców. Lokum po skandynawsku wyróżnia się konkretnymi kształtami oraz barwami. Wyselekcjonowane przez nas elementy wystroju lokum mogą być różnokolorowe. Idealnie gdyby były w odcieniach bladych. Aby nadać wnętrzu jeszcze bardziej indywidualny charakter, możemy na ścianach stworzyć czarno-białe grafiki. Nie ma też przeciwskazań, aby umieścić w niewielu miejscach nasze ulubione cytaty.

Komfort i wygoda

Styl nordycki wyróżnia się zwłaszcza minimalizmem. Nie starajmy się gromadzić w naszym mieszkaniu mrowia dodatków. Wykorzystane przez nas akcesoria powinny być przede wszystkim praktyczne i lekko wyglądające. Mile widziane będą również dodatki wykonane z metalu, plastiku, czy szkła. Istotne jest to, iż przy naprawdę małym nakładzie finansowym, może odmienić wygląd naszego pomieszczenia i napawać się nowomodnym mieszkaniem.

Dodaj komentarz