Tereny zielone – najważniejsze informacje, które warto znać

Tereny zielone – najważniejsze informacje, które warto znać

Nawet osoby, które zdecydowanie wolą miasta od przedmieść czy wsi zapewne przyznają, że tereny zielone to niezwykle ważne miejsca. Pozwalają odpocząć, zrelaksować się i odetchnąć. Miło się w nich spędza wolny czas, stąd zwłaszcza w okresie letnim lasy i parki w całym kraju tętnią życiem.

Nic więc dziwnego, że, jeśli ktoś jest w trakcie budowy własnej nieruchomości, zapewne będzie chciał umieścić w jej pobliżu także tereny zielone. Poniżej przedstawimy najważniejsze informacje na ich temat, które naszym zdaniem warto znać. Odpowiemy między innymi na pytanie, jakie prace trzeba wykonać, aby przygotować tereny zielone do użytku i komu najlepiej je zlecić. Zapraszamy!

Jakie prace składają się na przygotowanie terenów zielonych?

Pierwszym etapem przygotowywania terenów zielonych jest odpowiednie ukształtowanie i niwelacja terenu. Cały teren może zostać wyrównany, ale jest też możliwość zaprojektowania ukształtowania terenu według własnych preferencji. W ten sposób możemy na przykład utworzyć w różnych miejscach działki atrakcyjne wizualnie skalniaki. Wszystko zależy od inwencji zleceniodawcy.

Jeśli chcemy, aby na danym obszarze znalazła się później roślinność, punktem obowiązkowym jest wysypanie na niego odpowiedniej gleby, a także jej spulchnienie. Następnie można przystąpić do montażu systemu automatycznego nawadniania. Współczesne, zaawansowane systemy wyposażone są w wiele nowoczesnych rozwiązań, takich jak chociażby czujnik wilgotności gleby. Dzięki temu dostarczają one roślinom optymalną ilość wody w odpowiednich odstępach czasowych.

Kolejny ważny element, który wchodzi w skład przygotowywania terenów zielonych do użytku, to oczywiście przygotowanie gleby pod trawę i rośliny, a także wysiewanie nasion. Wcześniej jednak trzeba dokładnie zastanowić się, jak chcemy, aby dany teren wyglądał. Dopasować trzeba chociażby gatunki trawy i roślin, a także ich rozmieszczenie.

Komu zlecić stworzenie terenów zielonych?

Przygotowanie terenów zielonych powinno się zlecić rzetelnej, doświadczonej firmie, która ma na swoim koncie już wiele udanych realizacji. Jest kluczowe, aby dysponowała ona wystarczająco rozbudowanym zapleczem, jeśli chodzi zarówno o maszyny, jak i specjalistów. Dzięki temu będzie w stanie przygotować i wykończyć tereny zielone od A do Z, tak, aby były w pełni zgodne z oczekiwaniami zlecającego.

Najprostszym sposobem na weryfikację rzetelności firmy jest sprawdzenie opinii na jej temat, które można znaleźć w Internecie. Decydując się na to, aby roboty ziemne Olsztyn wykonała firma ciesząca się renomą w branży, możemy mieć pewność, że zlecenie będzie wykonane terminowo i bezbłędnie.

Dodaj komentarz