Jak ustawić łóżko w sypialni?

Jak ustawić łóżko w sypialni?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To w nim regenerujemy swoje siły, dlatego warto zadbać o to, aby była ona nie tylko estetyczna, ale też funkcjonalna. W tym celu należy sporą uwagę skoncentrować na właściwym ustawieniu łóżka. 

W jaki sposób ustawienie łóżka wpływa na ludzkie samopoczucie?

Wiele osób uważa, że ustawienie łóżka jest nieistotne, jednak takie myślenie jest niezgodne z prawdą. Umiejscowienie łóżka wpływa bowiem nie tylko na naszą wygodę, ale również na jakość snu. Dzięki dobrze ustawionemu łóżku możliwe jest zwalczenie bezsenności oraz polepszenie swoich wyników w pracy bądź szkole. Co więcej, miejsce, w którym znajduje się łóżko wpływa na nasze samopoczucie oraz humor. Zdaniem ekspertów człowiek powinien spać w taki sposób, aby wezgłowie przylegało do północnej ściany, natomiast nogi były skierowane do południe. Takie ustawienie sprawi, że będziemy bardziej energiczni oraz chętni do działania. Bardzo ważne jest również to, by dostęp do łózka był co najmniej z trzech stron. W przeciwnym razie osoby chorujące na klaustrofobię mogą powiększać swój lęk i czuć się niekomfortowo. 

Ustawienie łóżka w sypialni – co warto wiedzieć?

Łózko powinno być ustawione w taki sposób, by znajdowało się pod ścianą. Niewielkie łóżka najlepiej umieszczać dłuższym bokiem do ściany. Jeżeli sypialnia jest bardzo wąska, to można również poeksperymentować i zdecydować się na umieszczenie łóżka np. na środku pomieszczenia. Równocześnie eksperci odradzają tego, aby spać pod oknem. Może to nie tylko niekorzystnie oddziaływać na jakość naszego snu, ale również nierzadko skutkuje rozdrażnieniem i obniżonym samopoczuciem. Łóżko najlepiej więc postawić pod ścianą bez okien oraz drzwi. Warto również pamiętać o tym, by łózko było ustawione w taki sposób, aby nie utrudniało dojścia do okna. W przeciwnym razie korzystanie z sypialni może zostać bardzo poważnie utrudnione. 

Ustawienie łóżka a inne meble

Jeżeli szukasz ciekawej inspiracji do ustawienia mebli w sypialni, to powinieneś pamiętać, że projektowanie należy rozpocząć właśnie od łóżka. To ono jest najważniejszym meblem w całym pomieszczeniu, dlatego też reszta produktów powinna być dostosowana właśnie pod łóżko. Wolną przestrzeń obok łóżka najlepiej przeznaczyć na szafkę nocną. Dzięki niej wnętrze stanie się przytulne, a komfort korzystania z sypialni będzie stał na odpowiednio wysokim poziomie. Warto również rozważyć zamontowanie półki nad łóżkiem. Z jej pomocą znacznie łatwiejsze stanie się przechowywanie wszelkich drobiazgów. Szafa powinna być natomiast ustawiona pod ścianą prostopadłą do tej, przy której stoi łóżko. W efekcie sięganie po ulubione ubrania będzie o wiele wygodniejsze oraz prostsze. 

Dodaj komentarz