Czas na nowe meble do ogrodu! Czym się kierować podczas zakupów?

Czas na nowe meble do ogrodu! Czym się kierować podczas zakupów?

Styczeń jest nieco martwym sezonem dla branży ogrodniczej. Nie oznacza to jednak, że klienci nie zaczynają właśnie teraz szukać elementów wyposażenia, narzędzi i akcesoriów, które będą im niezbędne podczas prac oraz odpoczynku w ogrodzie. W szale wielkich wyprzedaży swoją uwagę warto zwrócić na meble ogrodowe. Czym się kierować podczas zakupów?

Aranżacja ogrodu

Zacznijmy przewrotnie, bo od aranżacji ogrodu, czyli efektów wizualnych, które, jak to ma miejsce przy wyborze wszelkiego rodzaju mebli i innych elementów wyposażenia, teoretycznie nie powinny być kryterium wyboru. W ogrodzie jednak estetyka ma pewien priorytet. Tutaj odpoczywamy, relaksujemy się w gronie rodziny i znajomych. Ogród staje się dla nas azylem, a na poczucie bezpieczeństwa i chęć przebywania w nim, wpływa właśnie estetyka.

Na początek warto przyjrzeć się aranżacji ogrodu lub przemyśleć tę, która dopiero ma powstać. Nijak bowiem będą się mieć meble wykonane z plastiku, w jaskrawych barwach do posesji, na której znajduje się dom o architekturze dworku.

Aranżacja ma niebagatelne znaczenie. Rynek na szczęście nie zawodzi w kwestii wyboru elementów wyposażenia do ogrodów, na tarasy, a nawet balkony. Na uwagę zasługują chociażby meble do ogrodu Bazkar.pl, które wyróżniają się uniwersalnością, a co za tym idzie możliwością dopasowania do każdej aranżacji małej architektury. Nie brakuje im jednak oryginalności, unikalnej estetyki wraz z szansą na kompletowanie poszczególnych elementów wedle uznania.

Cechy materiałów, z których produkowane są meble ogrodowe

Stylistyka ustalona? Jeśli tak, można wybierać się na zakupy. Kolejnym punktem programu zakupowego jest uwzględnienie zalet i wad mebli ogrodowych wykonanych z różnych materiałów. Te zaś należy skonfrontować z indywidualnymi potrzebami, w tym sposobem i częstotliwością korzystania z nich przez użytkowników, a także miejscem przechowywania mebli do ogrodu.

Produkty, nie tylko meble, które mają posłużyć przez cały rok niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, powinny być trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Z tego względu dobrym wyborem jest technorattan, którego właściwie jedyną wadą jest wysoka cena. W parze z wyższymi kosztami idzie jednak jakość, łatwa pielęgnacja i wygląd przypominający naturalny rattan.

Nie gorzej sprawdzają się meble ogrodowe metalowe lub wykonane z aluminium. Ciekawie się prezentują, ale trzeba zadbać o malowanie, jeśli pojawiają się jakiekolwiek odpryski. Dość dobrze z czynnikami zewnętrznymi radzą sobie meble z tworzyw sztucznych, na przykład plastiku, poza tym są lekkie i oferują ciekawe kształty. Na liście minusów pojawia się konieczność ochrony przed silnym promieniowaniem słonecznym, które wpływa na odbarwianie.

Najwięcej uwagi względem czyszczenia i pielęgnacji oraz przechowywania, wymagają meble z drewna, wikliny czy rattanu. To klasyka, która doskonale wpisuje się w aranżacje ogrodowe, dlatego przy właściwym sposobie użytkowania, można liczyć na efekt i zachowanie jakości.

Kilka najważniejszych wskazówek i można robić zakupy!

Dodaj komentarz