Czy i jak stosować Halvetic na ziemniaki?

Czy i jak stosować Halvetic na ziemniaki?

Halvetic to nowoczesny herbicyd stosowany powszechnie do walki z chwastami. Jego skuteczność i szybkość działania sprawiają, że cieszy się rosnącym uznaniem wśród użytkowników. Warto podkreślić innowację, jaką wprowadził producent w tym wypadku. Chociaż glifosat jest jednym z najpowszechniejszych składników środków chwastobójczych na całym świecie, w tym wypadku produkcja opiera się na technologii BTG, czyli Better Gliphosyte Technology, co zdecydowanie wyróżnia ten herbicyd na tle innych. Kiedy można go stosować, czy znajdzie zastosowania w przypadku ziemniaków i jak go używać? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

Kiedy Halvetic znajduje zastosowanie?

Halvetic to środek chwastobójczy, który pomaga w likwidowaniu chwastów jednoliściennych i dwuliściennych. Mowa tutaj zarówno o chwastach jednorocznych, jak i kilkuletnich. Jest ceniony za to, że zwalcza bardzo szerokie spektrum niepożądanych i szkodliwych roślin. Bardzo często używany jest na przykład do przedwschodowego zwalczania chwastów w kukurydzy, w sadach oraz na terenach nieużytkowanych rolniczo. Stosowanie go ogranicza wpływ negatywnych czynników biotycznych oraz abiotycznych, takich jak skrajne temperatury czy też niedobór wody w glebie.

Czy Halvetic może być stosowany w przypadku ziemniaków?

Halvetic to środek na bazie glifosatu i, jak wszystkie środki chwastobójcze z tej kategorii, może być stosowany na polach ziemniaków. Szacuje się, że roczna uprawa ziemniaków bez substancji czynnej, jaką jest glifosat, spadłaby nawet o ponad 10 milionów ton. Ważny jest jednak czas stosowania. Na polach z ziemniakami chwasty powinny być usuwane po zbiorach. Dzięki temu cały teren zostanie oczyszczony z niepożądanych roślin, a substancja czynna w dużym natężeniu nie przedostała się do bulw.

Jak działa środek Halvetic i jakie są jego zalety?

Środek ten po opryskiwaniu pobierany jest przez zielone części rośliny, do których należą liście, pędy czy niezdrewniała kora, a następnie rozprzestrzenia się po całej roślinie. Już po upływie od siedmiu do dziesięciu dni środek doprowadza do żółknięcia i więdnięcia niepożądanych roślin, a następnie w ciągu kilku tygodni doprowadza do ich obumierania, likwidując w pełni problem. Sposób dawkowania jest zależny od rodzaju chwastów oraz od poziomu zachwaszczenia.

Halvetic wyróżnia się na tle innych środków chwastobójczych, ponieważ działa bardzo szybko i nawet w warunkach, które uznawane są za niekorzystne. Pozostawia też mniejszy ślad chemiczny, ponieważ stosuje się w nim mniejszą dawkę substancji czynnej, co nie wpływa jednak na jego skuteczność. Wielu użytkowników tego środka chwali go również za bardzo wygodne i łatwe stosowanie. Koncentrat zawiera siarczan amonu, który zazwyczaj trzeba osobno dodawać do roztworu. Tym razem wystarczy zmieszać go z wodą, co nie powoduje nadmiernej piany, i opryskiwać rośliny za pomocą opryskiwaczy. Samo sporządzanie cieczy jest nie tylko komfortowe, ale również bezpieczne.

Dodaj komentarz