Imitacja drewna w ogrodzie

Imitacja drewna w ogrodzie

Betonowe drewno jak sama nazwa wskazuje to doskonała imitacja  popularnego i często wykorzystywanego w ogrodach drewna. Beton zdobył w ostatnich latach ogromną popularność jako doskonały materiał świetnie zastępujący i przypominający do złudzenia drewno. Warto zwrócić uwagę na dbałość producentów o wygląd imitacji, zwłaszcza o zachowanie tak charakterystycznych dla drewna słoi i rys.

Betonowe drewno ogrodowe – właściwości

Dzięki zastosowaniu betonu, betonowe drewno ogrodowe w porównaniu z tak lubianym prawdziwym drewnem jest wyjątkowo wytrzymałe, zarówno na różnorodne warunki atmosferyczne, jak również na  uszkodzenia mechaniczne. Wysoka odporność takiego materiału, do złudzenia przypominającego strukturę drewna, pozwala zastosować świetny produkt przy zachowaniu tak ważnego w tym przypadku waloru estetycznego. Istotne jest  również zachowanie bezpieczeństwa użytkowania. Drewno – materiał łatwopalny zastępujemy świetnym materiałem odpornym na ogień, stąd bardzo często w ostatnich latach materiał ten jest stosowany również w przestrzeniach użyteczności publicznej, w parkach, na skwerkach czy na terenach rekreacyjnych. Istotne jest także ekologiczne podejście do życia, egzystencja w zgodzie z naturą i niewycinanie drzew to świetny kierunek postępowania. Betonowe drewno ogrodowe doskonale przeciwstawia się wilgoci, butwieniu, promieniom UV, czy pęknięciom i zniszczeniom mechanicznym. Analizując korzyści warto również zwrócić uwagę na cenę produktu, jeden element drewna betonowego to koszt około dwudziestu złotych, natomiast koszt drewnianej płyty to sto złotych. W ofercie można spotkać wiele różnych kształtów takich betonowych imitacji drewna.

Betonowe drewno ogrodowe – zastosowanie

Betonowe drewno ogrodowe ma bardzo różnorodne zastosowanie:

  • wykonanie ścieżek, chodników, tarasów, patio, podwyższonych rabat, murków, palisad, a nawet schodów czy altan
  • wykładanie miejsc wokół oczek wodnych, zwłaszcza z powodu mrozoodpornych i antypoślizgowych właściwości betonu, co w tych miejscach jest bardzo ważne
  • zastosowanie do konstrukcji mebli ogrodowych, których koszt wydaje się duży, ale wygląd, elegancja,wytrzymałość, nowoczesny styl i możliwość łączenia na przykład z kominkiem czy innymi elementami architektonicznymi powodują, że coraz więcej osób decyduje się na taki produkt
  • wykorzystanie betonowych dekoracji jak na przykład donic, skalniaków, koszy czy rzeźb.

Wykorzystanie betonu w naszym ogrodzie zapewni nam na pewno długi czas eksploatacji, bez potrzeby konserwacji. Oczywiście warto zwrócić uwagę przy zakupie na jakość konkretnego wyrobu i wygląd estetyczny, to znaczy jak bardzo betonowe drewno ogrodowe przypomina naturalne drewno.

Dodaj komentarz