Jak poprawnie zadbać o ogród w październiku?

Jak poprawnie zadbać o ogród w październiku?

Posiadanie przydomowego ogrodu wiąże się nie tylko z dużą wygodą i przyjemnością, lecz także z poważnym obowiązkiem. Zaniechanie pielęgnacji swojej zielonej przestrzeni wokół domu sprawi, że nasze podwórko zacznie popadać w ruinę, której późniejsza naprawa będzie pociągała za sobą wiele kosztów i sporą ilości czasu. Ważne jest zatem to, aby prace w ogrodzie wykonywać starannie i regularnie. Włożony trud w poprawne utrzymanie zielonej przestrzeni z pewnością zostanie nam wynagrodzony.

Jeśli jednak nie mamy czasu na pielęgnację ogrodu w październiku, możemy skorzystać z pomocy doświadczonego specjalisty http://e-zielonaoaza.pl/, który z niezwykłą starannością zajmie się naszym ogrodem.

Kolorowa jesień w ogrodzie to czas zbiorów

Piękne, kolorowe liście w ogrodzie to zapowiedź istotnych zmian w przyrodzie. To właśnie po intensywności kolorów liści drzew możemy poznać to jak długo jeszcze do zimy. Październik to bez wątpienia ta część roku, w której może być jeszcze ciepło i przyjemnie, jednak nie zabraknie w nim chłodnych wieczorów i bardzo rześkich poranków. Wraz z nadejściem października warto rozpocząć pierwsze prace porządkowe. Dzięki różnorodności kolorów takie prace w ogrodzie będą szczególnie przyjemne.

Październik to miesiąc istotny dla sadowników. To właśnie teraz zbieramy owoce z naszych sadów. W tym miesiącu nie zabraknie zatem świeżych jabłek, gruszek, śliwek oraz pigwy. Miesiąc ten to także czas na dynię i inne warzywa, które należy zebrać, zanim na dobre w naszym ogrodzie zagoszczą szkodliwe dla roślin mrozy.

Nie zapomnij jednak o pielęgnacji!

Oprócz zebrania plonów warto także już teraz zadbać o wiosenny wygląd naszego ogrodu. Jak zapewniają specjaliści, październikowe projektowanie ogrodów w Grudziądzu i każdej innej miejscowości w Polsce, powinno skupiać się przede wszystkim na sadzeniu, usuwaniu i nawożeniu. Bieżący miesiąc będzie zatem idealny dla sadzenia drzew oraz krzewów z odkrytym systemem korzeniowym oraz roślin iglastych. Podczas ich sadzenia pamiętaj o wsypaniu w wykopany dołek kompostu, który wzmocni  roślinę. Pamiętaj także o jej intensywnym podlaniu – gdy natomiast nadejdą już chłodne dni, rośliny te kopczykujemy i okrywamy przed szkodliwym chłodem.

Nie zapomnij pozbyć się chwastów, które jeszcze w tym miesiącu będą odwiedzały Twój ogród. Po sadzeniu, przesadzaniu roślin i porządkowaniu ogrodu skup się na nawożeniu organicznym. Pomiędzy drzewa oraz krzewy rozrzuć i płytko zakop kompost. Możesz także użyć specjalnych, jesiennych nawozów. Unikaj jednak nawożenia w tym okresie trawy, której nie powinno się już podlewać.

Dodaj komentarz