Jak czyścić podłogę? Mopy parowe do mycia podłogi

Jak czyścić podłogę? Mopy parowe do mycia podłogi

Usuwa trudne zanieczyszczenia, odkaża podłogę i niweluje nieprzyjemne zapachy. Mowa oczywiście o mopie parowym do mycia podłogi. Mopy parowe to elektryczne urządzenia do czyszczenia różnego rodzajów podłoża. Są efektywne i ekologiczne. Z tego też względu coraz więcej osób się na nie decyduje, w ramach alternatywy dla tradycyjnych mopów ręcznych. Zobacz, jakie zalety mają mopy parowe do mycia podłogi.

Zalety mopów parowych 

Mopy parowe do mycia podłogi mają szerokie zastosowanie. A dokładniej możemy umyć nimi różne rodzaje podłogi. Od paneli, przez kafelki i na linoleum kończąc. Jedyną podłogą, której nie możemy umyć przy pomocy mopa parowego, jest lakierowany drewniany parkiet. Ogólnie drewno nie najlepiej znosi wysokie temperatury. Jednak jeżeli będzie zaimpregnowane, to spokojnie możemy umyć taką powierzchnię mopem parowym. 

Mopy parowe, jak sama nazwa wskazuje, do czyszczenia wykorzystują parę wodną o wysokiej temperaturze. Dzięki temu są bakteriobójcze i odkażające czyszczoną powierzchnię. Są dużo bardziej higieniczne niż tradycyjne mopy czy ścierki do mycia podłogi, które bardziej gromadzą brud, niż go czyszczą. Z tego też względu mopy parowe polecane są alergikom i osobom ze słabym systemem immunologicznym. 

Mopy parowe do mycia podłogi delikatnie czyszczą powierzchnię i nie rysują podłogi. Mimo to doskonale radzą sobie z cięższymi zabrudzeniami, takimi jak np. tłuszcz czy czerwone wino. Dzięki metodzie czyszczenia wykorzystującą parę wodą możemy także wykluczyć detergenty. To świetne rozwiązanie dla osób z delikatną skórą, które nie mogą używać chemicznych środków czyszczących. 

Jak działają mopy parowe?

Mopy parowe to proste urządzenia. W dodatku nie zajmą nam dużo miejsca. Dlatego też sprawdzą się zarówno w dużych, jak i małych mieszkaniach. Mop parowy wyposażony jest w specjalną grzałkę, która podgrzewa wodę znajdującą się w zbiorniku. Jedyne, o czym musimy pamiętać przed użyciem mopa parowego, to wlanie odpowiedniej ilości wody do pojemnika. Wypuszczana para woda usuwa zanieczyszczenia oraz dezynfekuje podłogę. Najwyższej jakości mopy parowe do czyszczenia podłogi są w stanie zabić nawet 99. 9% bakterii. 

Jak wybrać mop parowy? 

Wybierając mop parowy warto zwrócić uwagę na kształt główki. Te o trójkątnym zakończeniu docierają do najtrudniejszych zakątków. Dzięki temu możemy umyć wszystkie rogi w mieszkaniu. Bardzo ważna jest także wielkość zbiornika na wodę. Jeżeli chcesz wykorzystywać mopa parowego do mycia dużych powierzchni, to warto wybrać urządzenie z większym pojemnikiem. 

Dodaj komentarz