Pomysły na dekorację ścian w mieszkaniu – zainspiruj się

Pomysły na dekorację ścian w mieszkaniu – zainspiruj się

Puste ściany to prawdziwa zmora wielu Polskich mieszkań. Zazwyczaj brakuje nam pomysłu na to, jak je udekorować i po prostu pomijamy je w aranżacji. Efekt jest taki, że wnętrze wydaje się puste i nudne, a przecież łatwo jest to zmienić. Dziś zdradzimy Ci kilka sposobów na to, jak udekorować ściany w domu, aby były integralną częścią wystroju oraz niebanalną dekoracją.

Obrazy i grafiki

Pierwszym i najłatwiejszym sposobem na ozdobienie ścian w domu jest zawieszenie na nich dekoracyjnych obrazów lub grafik. Wystarczy, że ich styl dopasujesz do tego, jak wyglądają Twoje wnętrza. Obrazy mogą być bardziej klasyczne lub nowoczesne w zależności od tego, w jaki sposób urządziłeś swój dom. Możesz wybierać spośród bardzo bogatej oferty sklepów internetowych i stacjonarnych. Możesz też spróbować samodzielnie stworzyć dzieło w ciekawej technice. Bardzo fajnym i modnym sposobem na obraz jest wykonanie go, w technice string art. Polega ona na tym, że dookoła gwoździ wbitych w deskę owija się sznurek. Wzór możesz wybierać, kierując się gustem. Mogą to być geometryczne zwierzęta lub rośliny. Kolor sznurka i deski także możesz dopasować tak, aby pasował do reszty dekoracji w domu. Zyskasz nie tylko ładne ściany, ale także nowe umiejętności artystyczne.

Tapeta w ramie

Jeśli szukasz bardziej niestandardowego sposobu na dekorację ścian, to mamy dla Ciebie coś specjalnego. Tapety w ramie można zobaczyć w wielu nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Wystarczy, że wybierzesz ciekawy wzór tapety i wytniesz go na kształt ramy. Oczywiście styl obramowania możesz dopasować do grafiki na tapecie lub innych elementów w domu. Mogą to być ramy frezowane i bogato zdobione lub minimalistyczne składające się z listew jednego koloru.

Taki sposób na wypełnienie pustej przestrzeni w domu jest nietypowy, ale doskonale odnajdzie się we wnętrzach w różnym stylu. W zależności od tapety taka dekoracja może być mniej lub bardziej elegancka. Istnieje tyle wzorów, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Półki

Sposobem na puste ściany może być zapełnieni ich półkami z dekoracjami. Mogą to być zdjęcia, figurki, kwiaty i wiele innych. Kluczowe jest jednak zaaranżowanie tej przestrzeni w ciekawy i schludny sposób. Możesz tworzyć z półek kompozycje, które wypełnią i udekorują pustą przestrzeń. Mogą być wykonane z drewna, ale także z innych materiałów pasujących do wnętrza np. metalu. Metalowe półki dobrze odnajdą się we wnętrzu industrialnym, drewniane zaś w klasycznym i skandynawskim.

Dodaj komentarz