Rolety rzymskie – praktyczny i funkcjonalny aranżacyjny trend wnętrz!

Rolety rzymskie – praktyczny i funkcjonalny aranżacyjny trend wnętrz!

Osłona okienna to kluczowy element aranżacji wnętrza. Wybór pada najczęściej na firanę, zasłonę, żaluzję lub roletę. Każda z osłon ma mniej lub bardziej praktyczne zastosowanie, jednak to właśnie rolety cieszą się największą popularnością – zwłaszcza rolety rzymskie, które na https://e-rzymskie.pl/ możemy zamówić na okno o niestandardowych rozmiarach. Podczas konfiguracji poszczególnych parametrów możemy także zadecydować o innych cechach osłony, dzięki temu roleta będzie szyta na miarę naszych aranżacyjnych potrzeb.

Dlaczego tak chętnie wybieramy rolety rzymskie?

Popularność wszystkich rolet wynika z ich praktyczności. Możemy w prosty i łatwy sposób zawiesić je samodzielnie na ramie okna, ścianie lub suficie i wygodnie sterować ich mechanizmem za pomocą sznurka lub łańcuszka koralikowego.

Niektóre rolety wyróżnia jednak coś więcej – np. łatwy demontaż, możliwość prania, a także większa funkcjonalność. Cechy te spełniają właśnie rolety rzymskie, które w ostatnim czasie stały się prawdziwym hitem sprzedażowym. Wpływ na ich popularność ma elegancki wygląd, który osłona zawdzięcza sposobie szycia.

Tkanina rolety układa się w przepiękne kaskady fałd, które wyglądają iście arystokratycznie. Użyty w tym celu materiał spełnia jednocześnie funkcję firany, która osłania naszą prywatność przed spojrzeniami wścibskich sąsiadów, a także eleganckiej zasłony, która ogranicza światło słoneczne. Osiągnięcie idealnego stopnia zaciemnienia w danym pomieszczeniu jest możliwe dzięki możliwości wyboru tkaniny: przezroczystej, półprzezroczystej, bądź zaciemniającej.

Konfiguracja parametrów kluczem do aranżacyjnego sukcesu!

Mówi się, że rolety rzymskie to osłony szyte na miarę naszych potrzeb. I coś w tym musi być, skoro m.in. na e-rzymskie.pl możemy zamówić roletę, o której poszczególnych parametrach zdecydujemy sami. Wybór dotyczy:

  • rozmiaru rolety;
  • wymiarów (również na niestandardowe okna);
  • modelu szycia;
  • rodzaju tkaniny;
  • koloru;
  • stopnia przepuszczalności światła (tkanina przezroczysta, półprzezroczysta, zaciemniająca);
  • mechanizmu sterującego;
  • sposobu montażu.

Przemyślany wybór powyższych parametrów sprawia, że wybrana roleta staje się idealnie dopasowanym dodatkiem dla każdego wnętrza. Z powodzeniem sprawdzi się dla aranżacji urządzonej w stylu klasycznym, nowoczesnym, industrialnym, rustykalnym, glamour i wielu innych.  Dzięki temu osłona może zostać zawieszona w sypialni, salonie, pokoju gościnnym, pokoju dziecięcym, gabinecie, kuchni, a nawet eleganckiej łazience.

Praktyczny montaż i możliwość szybkiego demontażu

Spośród dostępnych na rynku rolet, to właśnie rolety rzymskie wyróżniają się możliwością łatwego montażu oraz demontażu. Samodzielne zawieszenie rolety nie jest trudne. W przypadku montażu bezinwazyjnego (tj. do ramy okna) wystarczy nam sam zestaw montażowy załączony do rolety i ewentualnie śrubokręt. Natomiast  montaż inwazyjny (do ściany lub sufitu) wymaga wiercenia dodatkowych otworów. Potrzebna zatem będzie wiertarka.

Zaletą rolet jest praktyczny demontaż, który pozwala na zdjęcie samego materiału rolety. Jest to szczególnie wygodne, jeśli chcemy odnowić wnętrze i zmienić kolor rolety lub po prostu wyczyścić tkaninę piorąc ją w pralce.

Dodaj komentarz