Czy łyżka z mieszalnikiem do ładowarki to dobra inwestycja?

Czy łyżka z mieszalnikiem do ładowarki to dobra inwestycja?

Każdy przedsiębiorca działający w branży budowlanej, niejako zmuszony jest do ciągłego szukania nowych rozwiązań, oraz stałego inwestowania w nowe technologie. Dzięki takiemu bowiem podejściu, możliwe jest osiąganie lepszych wyników w pracy. Można nie tylko zwiększyć dochodowość firmy, ale także w dużym zakresie usprawnić pracę. Dzięki temu zaś, pracownicy są wydajniejsi i mniej zmęczeni. Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań dla firm budowlanych, jest łyżka z mieszalnikiem do ładowarki. Pozwala ona na sprawne przygotowywanie dość sporych ilości betonu, bezpośrednio na placu budowy. Ma to swoje zalety, o których warto sobie tutaj powiedzieć, aby móc rozsądzić, czy jest to inwestycja dobra, czy też niekoniecznie.

Czy każda firma potrzebuje łyżki z mieszalnikiem do betonu?

Przede wszystkim, trzeba sobie jasno i wyraźnie powiedzieć, iż nie każda firma budowlana będzie potrzebować takiej inwestycji. Przecież branża budowlana jest bardzo rozległa i sporo firm, nie będzie na co dzień korzystać z dużych ilości betonu. W tym zaś przypadku, łyżka z mieszalnikiem będzie przede wszystkim potrzebna w tych firmach, gdzie beton każdego dnia leje się strumieniami. Chodzi tutaj o firmy które zajmują się realizacją prac takich jak:

  • stawianie ogrodzeń, szczególnie w terenie, gdzie nie ma dostępu do elektryczności
  • budowa domów – w mniejszym zakresie, ale jednak okazuje się często przydatna
  • realizacje prac w terenie – wszędzie tam, gdzie nie można z racji braku elektryczności, wykorzystać standardowej betoniarki.
  • budowa nawierzchni brukowanych – tutaj beton niezbędny jest do osadzania obrzeży, czy też w formie suchej podsypki pod nawierzchnię brukowaną.

Mamy więc kilka przypadków, w których zapotrzebowanie na beton jest bardzo wyraźne. Odpowiednia łyżka z mieszalnikiem zapewni nam zaś możliwość samodzielnego przygotowania betonu. Co ważne, będzie on dostępny zawsze wtedy, kiedy go trzeba. Można go przygotować w odpowiedniej konsystencji oraz ilości.

Gdzie kupić łyżkę z mieszalnikiem?

Jeśli chodzi o zakup łyżki z mieszalnikiem to do wyboru będziemy mieć dwie opcję. Pierwszą z nich jest zakup na rynku pierwotnym, a drugą, na rynku wtórnym. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, o czym warto sobie także powiedzieć.

  • Łyżka z mieszalnikiem z rynku pierwotnego – jest to urządzenie fabrycznie nowe. Wobec tego będziemy mieć gwarancje producenta, a autoryzowany dostawca dobierze ją tak, aby była precyzyjnie dopasowana do posiadanej przez nas ładowarki. Z cała pewnością pierwsze awarie będą znacznie odsunięte w czasie, aczkolwiek trzeba będzie liczyć się z nieco wyższym kosztem zakupu
  • Łyżka z mieszalnikiem z rynku wtórnego – urządzenie używane. W tym przypadku będziemy mieć do czynienia z większym prawdopodobieństwem usterek. Nie będziemy mieć także możliwości realizacji napraw gwarancyjnych. Koszt co prawda będzie niższy, niejednokrotnie nawet o połowę, za to trzeba będzie samodzielnie dopasować łyżkę do maszyny oraz dokupić odpowiednią płytę adaptacyjną.

Trzeba będzie więc dość wnikliwie przeanalizować posiadane opcje i zastanowić się nad wyborem tej, która dla każdego z nas będzie właściwa. Oczywiście każdy przedsiębiorca, będzie mieć zupełnie inne przesłanki do podejmowania konkretnych decyzji. W każdym bądź razie, łyżka z mieszalnikiem w wielu firmach budowlanych będzie stanowić doskonałe usprawnienie realizacji wielu prac.

Dodaj komentarz