Dom jest do mieszkania

Dom jest do mieszkania

Własne mieszkanie

Każdy z nas będąc dorosła osobą marzy o swoich własnych czterech ścianach. Było, jest i będzie tak, że co do zasady aby się usamodzielnić nie tylko musimy sami na siebie zarobić ale i znaleźć swoje własne mieszkanie. W dzisiejszych czasach nie jest to też takie łatwe jak kiedyś. Dawniej pomoc finansową na zakup mieszkania gwarantowały np. duże zakłady pracy. Dziś, jeśli nie pomoc naszych rodziców, na własne mieszkanie musimy zapracować sami. Z jednej strony jest to plus. Jeśli coś nie przychodzi nam łatwo i sami musimy na to zapracować, możemy być za to wdzięczni tylko i wyłącznie sobie. Ponadto, kiedy sami kupujemy sobie cokolwiek bardziej ot o dbamy i szanujemy. należy jednak we wszystkim zachować umiar i nie zapominać, że nasz dom jest do mieszkania, a nie tylko do podziwiania.

Dom jest do mieszkania

Mówiąc, że dom jest do mieszkania nie chcemy powiedzieć, że nie trzeba w nim sprzątać i o niego dbać. Owszem, trzeba regularnie sprzątać, dbać zarówno o wnętrze jak i znajdujące się w nich meble, szanować to na co sami zapracowaliśmy. Jednakże nie warto całego naszego życia podporządkowywać mieszkaniu i utrzymaniu idealnego porządku. Czy są wśród nas osoby, które męczyły wyrzuty sumienia tylko dlatego, że jest sobota , a my nie odkurzyliśmy? Dla niektórych śmieszne, Dla niektórych z pewnością prawdziwe. Gwarantujemy. Nie warto stawiać sterylnej wręcz czystości ponad nasze własne dobre samopoczucie i swobodne mieszkanie w naszym własnym domu. Dom to miejsce, w którym masz się zrelaksować i odprężyć. Owszem jest to także wiele obowiązków, jednak nie traktuj tego jak drugiej pracy.  Nie stanie się nic złego jeśli nie będziesz codziennie sprzątał, zostawisz ciuchy na krześle, czy nie wyprasowane pranie. Dom jest do mieszkania, a nie do oglądania. Masz czuć się w nim dobrze i swobodnie. Sterylność nie jest wymagana, a jedynie to, żebyś to ty czuł się tam dobrze.

Ochłoń

Słowa, że dom jest do mieszkania, przypomnij sobie następnym razem kiedy ktoś wejdzie do twojego mieszkania w butach. Dziki szał zamień na uśmiech. Przecież twój świat się od tego nie zawali, a dzięki temu uświadomisz sobie, że to nie dzieło sztuki a mieszkanie, w którym żyją ludzie. Dom jest do mieszkania – od teraz to twoje motto. Obowiązki obowiązkami, ale nie zapominaj także o sobie i swoim szczęściu. Sprzątanie to nie jedyna rzecz, do którego służy twój dom.

Dodaj komentarz