Pies w domu

Pies w domu

Poukładane życie

Jeśli jesteśmy osobami, które w dość pedantyczny sposób dbają o dom lub mieszkanie możemy mieć problem z tym aby w zaakceptować psa w domu. Lubimy dbać o porządek. Wszystko ma u nas swoje określone miejsce. Kiedy kończymy z czegoś korzystać, zostaje to od razu odkładane na swoje miejsce. Nie lubimy niepotrzebnych rzeczy, które według nas tylko gromadzą kurz. Denerwuje nas kiedy ktoś w naszym otoczeniu nie zachowuje się tak samo i ciągle musimy po nim sprzątać. Codzienne odkurzanie to dla nas nic dziwnego. W naszym mieszkaniu jest wręcz sterylnie. Goście o każdej porze, z zaskoczenia, nigdy nie natkną się na nieporządek. Perfekcja i ład to nasze drugie imię.

Pies w domu

Pies to przede wszystkim nasz czworonożny przyjaciel. Jeśli tylko go dobrze traktujemy od odwzajemni nam się bezgraniczną miłością, zaufaniem i oddaniem. Nie bez powodu funkcjonuje powiedzenie wierny jak pies. To czysta prawda. Pies w domu to przede wszystkim radość i szczęście dla właścicieli. Należy jednak pamiętać, że mimo szczęścia i miłości jaką nam daje jest też w tym przypadku tylko zwierzęciem i nigdy z tego nie wyroście. Chcemy uświadomić tu wszystkim, że pies tak jak i człowiek zostawia po sobie nieporządek. Różnica jest jednak w tym, że człowiek, przynajmniej ten dorosły, umie po sobie posprzątać. Nawet dorosły już pies tego nie zrobi. Obowiązek posprzątania, zarówno w domu jak i na podwórku, spoczywa na jego właścicielu, czyli na nas.

Wszystko na naszej głowie

Mając psa w domu, w kwestii porządków, możemy powiedzieć, że zawsze będziemy mieli kogoś kim musimy się zaopiekować. Domowe zwierzę linieje praktycznie przez cały rok. Oznaka, że pies jest w domu to przede wszystkim jego sierść. Ile byśmy nie sprzątali, nigdy w 100% nie pozbędziemy się sierści z dywanów czy kanapy. Odświętny strój z pewnością będzie wymagał wyczyszczenia przed opuszczeniem domu. tak to już jest. Decydując się na psa w domu trzeba się z tym liczyć i to zaakceptować. Pies w domu wymaga także od nas tego aby wychodzić z nim regularnie na spacery. Zatem nie możemy zostawić go samego w domu na całą dobę bez opieki. Decydując się na psa w domu musimy być świadomi, że bierzemy nie tylko przyjaciela ale i obowiązek. Psa trzeba regularnie wyprowadzać, sprzątać po nim i dawać mu jeść. Ale to chyba nic dziwnego, Zanim jednak podejmiemy decyzje o przygarnięciu psa do domu warto sobie o tym przypomnieć i w oparciu o te informacje podjąć ostateczną decyzję.

Pies w domu to jednak przede wszystkim morze miłości i miłośnikom czworonogów, wynagrodzi to wszelkie ślady ubłoconych łapek na podłodze, sierść na ubraniach i spacery w mroźne wieczory.

 

Dodaj komentarz