Gdzie kupować solidne śruby, wkręty do drewna?

Gdzie kupować solidne śruby, wkręty do drewna?

Jeśli planujesz remont, lub stoisz przed wyzwaniem wykończenia wnętrza mieszkania, to nie obejdziesz się bez solidnych śrub i wkrętów do drewna. Te drobne elementy mają ogromne znaczenie w takich dziedzinach, jak budownictwo, czy meblarstwo, a więc ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Jakie są rodzaje śrub i wkrętów do drewna, gdzie je kupować i jak wybrać odpowiedni rodzaj?

Gdzie kupić śruby i wkręty do drewna?

Zarówno śruby, jak i wkręty do drewna, to niewielkie elementy, bez których trudno wyobrazić sobie przeprowadzenie remontu i nie tylko. Te drobne akcesoria warto mieć w swoim domowym warsztacie, aby w razie konieczności naprawy np. jakiegoś mebla, móc od razu zabrać się do pracy. Różne rodzaje śrub i wkrętów bez wątpienia posiada każdy zapalony majsterkowicz, nie mniej co jakiś czas należy uzupełnić zapasy. Gdzie wobec tego kupuje się takie elementy? Otóż wkręty nierdzewne zamówisz online na incop.pl, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie wymaga nawet wyjścia z domu. Ponadto takie rzeczy dostępne są w różnego rodzaju marketach, czy w sklepach budowlanych.

Rodzaje śrub i wkrętów do drewna

Wybór odpowiednich śród lub wkrętów do drewna nie jest wcale taki prosty, jak może się wydawać. Przede wszystkim połączenia, które przy ich użyciu wykonamy, muszą być trwałe, ale też estetycznie wykonane. Odstający łebek może w niektórych przypadkach bardzo niekorzystnie wpłynąć na wygląd całej konstrukcji. W połączeniach nie mogą powstawać żadne szpary, w związku z czym wybrane przez nas śruby lub wkręty muszą gwarantować odpowiedni docisk, jednak nie może być ich przy tym zbyt dużo, gdyż to paradoksalnie osłabia łączenie.

Mając te wszystkie kwestie na uwadze, możemy wybierać spośród następujących rodzajów łączników do drewna:

  • wkręty do drewna,
  • śruby do drewna,
  • okucia do drewna,
  • gwoździe,
  • kołki.

Jeśli zależy nam na trwałości łączenia, to znacznie lepszym wyborem będą wkręty niż gwoździe. Trzeba zaznaczyć, że do wyboru są dwa rodzaje wkrętów do drewna, a mianowicie samowiercące oraz zwykłe. Jak sama nazwa wskazuje, w przypadku tych pierwszych, nie trzeba przed ich użyciem wykonywać otworu w drewnie, gdyż można je w nie bezpośrednio wwiercić. Ponadto wkręty do drewna można podzielić ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane:

  • wkręty fosfatowane,
  • wkręty nierdzewne ze stali nierdzewnej,
  • wkręty mosiężne (koliste, stożkowe oraz soczewkowe),
  • wkręty ze stali, ocynkowane.

Zastosowanie wkrętów do drewna

Jak najłatwiej rozpoznać, do czego przeznaczony jest konkretny rodzaj wkrętów? Otóż ich cechą charakterystyczna jest kształt łba. Wkręty z łbem stożkowym lub walcowym i ostrym zakończeniem oraz wkręty z zakończeniem płaskim mają zastosowanie uniwersalne. Sprawdzą się w przypadku drewna, płyt wiórowych, sklejki, tworzyw sztucznych, a nawet lekkich metali. Z kolei wkręty posiadające płaskie zakończenie są wykorzystywane zwłaszcza w branży meblowej.

Jeśli chodzi o śruby do drewna, to tworzą one bardzo mocne połączenia, wykorzystuje się je np. do łączenia ze sobą grubych belek.

Dodaj komentarz