Gdzie warto kupić mieszkanie w Europie – tanie nieruchomości

Gdzie warto kupić mieszkanie w Europie – tanie nieruchomości

Europejski rynek nieruchomości jest bardzo rozbudowany i daje szerokie pole do popisu dla inwestorów. Co ciekawe Polacy z roku na rok kupują coraz więcej domów i mieszkań za granicą i zarabiają pieniądze na ich wynajmie, zapewniając sobie tym samym miejsce na wakacyjny wypoczynek. Zanim jednak kupisz jakąś nieruchomość za granicą, sprawdź, gdzie są tanie nieruchomości w Europie i w jakim państwie warto rozejrzeć się z domem lub mieszkaniem.

Tanie nieruchomości w Polsce

Na sam początek warto wspomnieć o tym, że w Polsce możemy znaleźć jedne z najtańszych nieruchomości w Europie. Wszystko jest oczywiście uzależnione od miasta i lokalizacji. Zakup nieruchomości w Polsce jest dość łatwy i jeśli tylko znajdziesz dobrą ofertę, możesz być właścicielem domu lub mieszkania za rozsądne pieniądze. Zanim więc zaczniesz rozglądać się po zagranicznym rynku nieruchomości, na początek sprawdź ten rodzimy i zastanów się, czy nie będzie to najlepsza inwestycja.

Dlaczego Europejczycy wciąż kupują nieruchomości w Europie?

Europejczycy wciąż kupują nieruchomości w Europie z wielu powodów. Najpopularniejszym powodem jest to, że Europejczycy szukają miejsca, które mogliby nazwać domem. Ma to sens, ponieważ europejska gospodarka w ostatnich latach radziła sobie dobrze i to świetny czas na zakup nieruchomości w Europie.

Drugim powodem, dla którego Europejczycy nadal kupują nieruchomości w Europie, jest różnorodność kulturowa, którą można uzyskać, gdy mieszkasz poza ojczyzną. Istnieje wiele różnych języków, kultur i zwyczajów, sprawiają, że jest to interesująca i ubogacająca życie zmiana.

Trzecim powodem, dla którego Europejczycy wciąż kupują nieruchomości w Europie, są korzyści, jakie czerpią z posiadania tam nieruchomości. Wiele krajów europejskich oferuje ulgi podatkowe dla osób, które posiadają własny dom lub mieszkanie. Ulgi mogą być wykorzystane do zrekompensowania niektórych kosztów posiadania domu lub mieszkania za granicą.

Tanie nieruchomości w Europie

Jeśli masz już własną nieruchomość w Polsce i zależy Ci na tym, aby zostać właścicielem zagranicznego mieszkania bądź domu to nic nie stoi na przeszkodzie. Gdzie najlepiej szukać?

Hiszpania

Słoneczna Hiszpania to ulubiony kierunek podróży wielu Polaków. Co jednak powiesz na to, aby zostać właścicielem nieruchomości właśnie tam? Już od wielu lat to właśnie ten kraj przyciąga najwięcej inwestorów i jest numerem jeden wśród osób, które chcą kupić nieruchomość za granicą. Nie ma się co dziwić, ponieważ sprzyjające warunki pogodowe i malownicze widoki mogą zachwycić niejedną osobę i sprawić, że naszym marzeniem stanie się dom usytuowany niedaleko wybrzeża.

Francja

Zakup nieruchomości we Francji to doskonała inwestycja na przyszłość i możliwość na spędzenie emerytury w malowniczym miasteczku. To właśnie nieruchomości w wiejskich i spokojnych lokalizacjach sprzedają się tam najlepiej wśród obcokrajowców i wiele osób bardziej niż bliskość centrum miasta ceni sobie ciszę i spokój, jaki panuje na wsi. Średnie ceny nieruchomości we Francji kosztują ok. 140 000 funtów i mimo wszystko są tańsze niż np. w Wielkiej Brytanii.

Cypr

To coraz chętniej wybierany kierunek przez Polaków, w którym można znaleźć nieruchomości w dobrych cenach. Średnia cena nieruchomości na Cyprze wynosi 130 000 funtów i jest świetną inwestycją, biorąc pod uwagę coraz większe zainteresowanie turystów właśnie tym krajem.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie są tanie nieruchomości w Europie, to koniecznie zacznij przeglądać oferty w krajach, które Cię interesują. Często nawet w drogich miejscach można trafić na wyjątkowe okazje.

Jak przekazać pieniądze sprzedającemu mieszkanie w Europie?

Przekazywanie pieniędzy sprzedawcy mieszkania w Europie odbywa się najczęściej za pomocą przelewu bankowego. Rozwiązanie jest szybkie, bezpieczne i niezawodne.

Istnieją dwa sposoby przesyłania pieniędzy za granicę za pomocą przelewów bankowych możesz:

– skorzystać ze strony internetowej swojego banku lub aplikacji mobilnej, aby zainicjować przelew;

– skontaktować się z obsługą klienta telefonicznie lub e-mailem, aby uzyskać pomoc w zainicjowaniu przelewu.

Prawo Unii Europejskiej dotyczące zakupu nieruchomości

W UE obowiązują surowe przepisy dotyczące zakupu nieruchomości. Przepisy te są określone w Traktacie o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) oraz w dyrektywach. TFUE określa prawo jednostki do swobodnego przemieszczania się w UE, które nazwano „swobodnym przemieszczaniem się”. W celu ochrony tego prawa prawo UE zakazuje ograniczeń w nabywaniu nieruchomości na terenie UE przez obywateli innych państw członkowskich.

Kupno nieruchomości w UE wymaga: zaświadczenia o zatrudnieniu od pracodawcy, dowodu, że mieszkasz w kraju od co najmniej 5 lat oraz wyciągu z banku potwierdzającego, że masz wystarczająco dużo pieniędzy na pokrycie wszelkie depozyty i opłaty.

Dodaj komentarz