Jak wygląda w praktyce czyszczenie dachu?

Jak wygląda w praktyce czyszczenie dachu?

Dla wielu właścicieli domów czyszczenie dachów jest abstrakcją i nigdy w życiu nie podjęli się oni takiej aktywności. To bardzo duży błąd, ponieważ zanieczyszczony dach może być bardzo dotkliwy w skutkach. Po pierwsze gromadzące się na dachu porosty, mech, kurz, pył i ptasie odchody mogą trwale uszkodzić strukturę dachu i będzie on się nadawał do wymiany. Po drugie suche porosty oraz mech mogą stanowić zagrożenie pożarowe. To tylko najważniejsze z  argumentów, świadczących o tym, że należy zająć się czyszczeniem dachu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym polega czyszczenie dachu w praktyce i dlaczego naprawdę warto, jesteś we właściwym miejscu.

Czy czyszczenie dachów jest naprawdę niezbędne? Czego potrzebujesz, aby zrobić to efektywnie i czy możesz zająć się tym zagadnieniem samodzielnie? Dowiedz się również jak często należy czyścić dach oraz ile czasu możesz być o to spokojny, jeśli powierzysz to zadanie profesjonalistom.

Dlaczego należy czyścić dachy?

Czyszczenie dachów jest szalenie ważne z kilku powodów. Po pierwsze związane jest to z estetyką. Pomyśl tylko, jak źle wygląda twój dom porośnięty mchem, innym rodzajem roślinności oraz pokryty ptasimi odchodami. Co więcej, to wszystko może wpływać na naruszenie jego struktury, a to wiąże się z szybkim i z zasady bardzo kosztownym remontem. Dodatkowo, czyszcząc dach możesz dokonać również jego inspekcji – sprawdzić, czy coś nie wymaga delikatnej naprawy niż będzie na nią za późno. Umyty dach możesz również zaimpregnować, co ochroni go przed powstawaniem kolejnych, bardzo nieestetycznych i szkodliwych zanieczyszczeń.

Co jest potrzebne do czyszczenia dachu?

Do czyszczenia dachu potrzebne są specjalne detergenty, myjki wysokociśnieniowe, specjalistyczna wiedza oraz sprzęt pozwalający na pracę na wysokościach. Ostatnie zagadnienie jest chyba najważniejsze, ponieważ to gwarancja bezpieczeństwa, którego nie jesteś sobie w stanie sam zapewnić. Co więcej, profesjonalne czyszczenie dachu i impregnacja może sprawić, że o tej czynności zapomnisz na kolejne kilka bądź nawet i kilkanaście lat. Mając to na względzie można śmiało stwierdzić, że dodatkowo czyszczenie dachu nie należy do rzeczy najtrudniejszych.

Dlaczego należy korzystać z pomocy fachowców?

Pomoc fachowców jest niezbędna przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Specjalnie wyszkolone do pracy na wysokości ekipy wiedza jak zająć się twoim dachem nie robiąc sobie, ani nikomu dookoła krzywdy. Dodatkowo, dysponują oni specjalnymi środkami oraz wiedzą, co pozwoli na bezpieczne oraz trwałe usunięcie zanieczyszczeń.

Jak często należy czyścić dachy?

To zależy od miejsca, w jakim usytuowany jest twój dom. Z pewnością tereny leśne oraz mocniej zadrzewione będa wymagały tego znacznie częściej. Dodatkowo, to zależne jest również od rodzaju dachu. Zupełnie inaczej brudzą się domy pokryte blachą i blachodachówką, a jeszcze inaczej domy pokryte dachówkami starego typu.

Dodaj komentarz