Prąd w zakładzie pracy

Prąd w zakładzie pracy

Każda firma potrzebuje do codziennej pracy prądu. Energia elektryczna jest wykorzystywana w biurach do zasilenia urządzeń biurowych i oświetlenia. W halach produkcyjnych energia zasila wszystkie urządzenia produkujące określone przedmioty. W każdym lokalu usługowym energia będzie niezbędna do oświetlenia, działania klimatyzacji czy różnego rodzaju urządzeń typu laptopy. Awaria prądu w miejscu pracy jest bardzo problematyczna i oznacza dla firmy duże straty finansowe. W przypadku awarii można skorzystać z oferty wynajmu agregatów prądotwórczych.

Awaria prądu w miejscu pracy

W trakcie awarii przerwane zostanie wykonywanie codziennych obowiązków pracownika. Polski Kodeks Pracy jasno określa, że podczas przestoju w pracy pracodawca ma obowiązek wypłacić normalne wynagrodzenie. Pracodawca nie może odjąć pracownikowi tego dnia z urlopu lub nakazać odrobienie godzin w innym terminie. Dla firmy oznacza to więc podwójną stratę. Po pierwsze firma nie wykonuje codziennych obowiązków, a po drugie pracownik dostanie za ten czas normalne wynagrodzenie. W niektórych sytuacjach mimo awarii pracownik może wykonywać jakieś obowiązki, w innych po prostu na wolny od pracy dzień. Wielu przedsiębiorców zabezpiecza się przed awariami w różny sposób. Jednym z nich jest wynajem agregatu prądotwórczego, który wytworzy niezbędną do pracy energię elektryczną.

Agregat prądotwórczy: definicja urządzenia

Urządzenie pozwoli wyprodukować energię elektryczną, którą można zasilać różnego rodzaju sprzęty. Agregat jest zbudowany z silnika spalinowego i prądnicy. W silniku dochodzi do spalania benzyny i napędzenia pracy tłoków. Siła z tłoków jest w prądnicy zamieniona na energię, a stąd wędruje przewodami do wszelkich maszyn i urządzeń. Silnik w agregatorze może być zasilany benzyną, gazem LPG, gazem ziemnym, metanem lub olejem napędowym. Dobrym wyborem jest urządzenie z silnikiem diesla, które będzie pracowało oszczędnie. Producenci oferują różnego rodzaju agregaty, które charakteryzuje określona moc. Planując wynajem agregatu, trzeba zatem zwrócić uwagę na parametry urządzenia. Profesjonalne doradztwo oferowane przez wiele firm będzie oznaczało pełną satysfakcję podczas korzystania z agregatu. Rozwiązanie jest w pełni bezpieczne, można je więc wprowadzić praktycznie w każdym miejscu pracy.

Wynajem agregatów

Większość firm nie ma swojego agregatu prądotwórczego, ponieważ zakup urządzenia jest dość kosztowny i byłby obciążeniem dla budżetu firmy. Idealnym rozwiązaniem w przypadku awarii będzie zatem skorzystanie z oferty wypożyczalni agregatów. Wynajem agregatów prądotwórczych na terenie Łodzi to nie tylko najlepszej jakości urządzenia. Pracownicy firmy służą pomocą w wyborze agregatu dopasowanego do konkretnych potrzeb. Wystarczy zgłosić się do firmy i opowiedzieć o potrzebach naszej firmy. Pracownicy na podstawie zapotrzebowania, mobilności i rodzaju benzyny wybiorą najlepsze rozwiązanie. Koszt wynajęcia agregatu nie obciąży budżetu firmy, która będzie mogła normalnie pracować mimo awarii.

Dodaj komentarz