Jak pozbyć się gruzu budowlanego? 

Jak pozbyć się gruzu budowlanego? 

Remont, prace budowlane – to tylko kilka przykładów, które wiążą się z powstawaniem odpadów w postaci gruzu. Co ważne, tego rodzaju śmieci nie możemy wrzucić do kontenerów na odpady komunalne. Jak więc pozbyć się gruzu budowlanego? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze kontenera na gruz. 

Jak pozbyć się gruzu budowlanego? Poznaj Topgruz

Najlepszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest wynajem kontenera Topgruz na gruz, a dokładniej na gruz i śmieci budowlane. Taki kontener dostarczany jest na miejsce budowy, lub też remontu. Nie musisz się martwić się o transport. Pamiętaj jednak, że gruzu nie powinno się mieszać z innymi odpadami remontowymi. Z tego względu warto wynająć dwa kontenery – jeden na gruz, a drugi na resztę odpadów remontowo-budowlanych. Gdzie wynająć kontener? Taki pojemnik możesz wynająć od firmy Topgruz, która specjalizuje się w profesjonalnym wywozie gruzu oraz innych odpadów remontowo-budowlanych. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.  Przede wszystkim nie musisz wynajmować osobnej firmy do wywozu gruzu, a osobnej na wynajem kontenera. Możesz za to w pełni skupić się na remoncie i w prosty oraz szybki sposób pozbyć niechcianych odpadów.

Innym rozwiązaniem jest przekazanie gruzu osobie fizycznej. Może on na przykład posłużyć do utwardzenia drogi, lub też zniwelowaniu terenu. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku kluczowa jest odpowiednia segregacja odpadów na etapie remontu. Co ważne, takich śmieci nie można samowolnie wyrzucać w przydrożnych dziurach, czy rowach . Za to grożą mandaty oraz kary. Co ważne, nawet jeśli zdecydujesz się na oddanie gruzu sobie prywatnej, to pamiętaj, że i tak będziesz musiał wynająć kontener na gromadzenie odpadów. 

Na co zwrócić uwagę podczas odbioru gruzu? 

Kontenery na gruz nie należą do najmniejszych. Kluczowe jest więc znalezienie dla nich odpowiedniego miejsca – tak aby można było wygodnie umieszczać odpady, a jednocześnie nie przeszkadzały innym mieszkańcom bloku. Co więcej, w przypadku miasta niezbędne może okazać się uzyskanie zgody na postawienie kontenera w wybranym miejscu. Wynika to z tego, że chodnik jest traktowany jako  pas ruchu. O taki dokument możesz ubiegać się w lokalnym Zarządzie Dróg. Przed zamówieniem kontenera zwróć uwagę także na rodzaj podłoża. Jeśli grunt  będzie zbyt grząski, to ładunek może utknąć, a jego zabranie będzie uniemożliwione aż do jego wyschnięcia. Jeśli masz wątpliwości, co do wyboru miejsca na kontener, to możesz skorzystać z pomocy firmy wynajmujące. Fachowcy doradzą, w którym miejscu umieszczenie kontenera będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz