Jak prezentują się inwestycje mieszkaniowe? Wrocław i jego rynek nieruchomości

Jak prezentują się inwestycje mieszkaniowe? Wrocław i jego rynek nieruchomości

Biuro Informacji Kredytowej podało, że sprzedaż kredytów mieszkaniowych we wrześniu 2022 r. wyniosła 2,39 mld złotych. Wartość ta oznacza 7,5% wzrostu względem poprzedniego miesiąca, lecz w ujęciu rok do roku zanotowano spadek rzędu 71,3%. Czy możemy spodziewać się daleko idących zmian w jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów ostatnich lat, jakimi były inwestycje mieszkaniowe? Wrocław to miasto, w którym trudno dostrzec oznaki spadku zainteresowania nieruchomościami.

Czy warto stawiać na inwestycje mieszkaniowe? Wrocław budzi zainteresowanie nabywców

Jak podaje portal Otodom.pl, uśredniony koszt metra kwadratowego mieszkania we Wrocławiu wynosił we wrześniu 11 043 zł – w przypadku mieszkań z rynku wtórnego było to 10 612 zł, a stawki na rynku pierwotnym wynosiły ok. 11 321 zł. Wszystkie powyższe wartości stanowią historyczny rekord, którego nie zredukowała obniżona akcja kredytowa.

Co sprawiło, że nabywcy nie stracili zainteresowania ulokowaniem kapitału w inwestycje mieszkaniowe? Wrocław jest miastem, w którym ceny najmu należą do najwyższych w Polsce – średnia cena najmu waha się w granicach 3 248 złotych. Za najmniejsze mieszkania o powierzchni poniżej 40 m2. najemcy muszą zapłacić około 2 502 złotych. Planując najem największych mieszkań, przekraczających 90 m2, należy liczyć się z wydatkiem rzędu 5 562 złotych.

Gdzie szukać atrakcyjnych inwestycji mieszkaniowych we Wrocławiu?

Stolica Dolnego Śląska to teren działań wielu doświadczonych deweloperów, którzy oferują klientom mieszkania o zróżnicowanym metrażu, ulokowanych na terenie całego miasta. Czym należy się sugerować, przeglądając dostępne na rynku inwestycje mieszkaniowe? Wrocław to niezwykle dynamiczny ośrodek miejski, do którego każdego roku przybywają osoby rozpoczynające naukę na uczelniach wyższych oraz specjaliści wyższego szczebla, chcący rozwinąć swoją karierę w licznych firmach o międzynarodowym zasięgu.

Zapoznając się z aktualną ofertą nieruchomości we Wrocławiu, warto poświęcić szczególną uwagę inwestycjom prowadzonym przez wiodących deweloperów na wrocławskim rynku, którzy posiadają w swoim portfolio największą liczbę przeprowadzonych inwestycji. Które z wiodących firm regularnie przekazują do użytku kolejne inwestycje mieszkaniowe? Wrocław i jego mieszkańcy od lat chętnie korzystają z usług dewelopera WPBM Mój Dom, który na przestrzeni lat odpowiadał za realizację ponad 25 inwestycji, przekazując nabywcom ponad 4 300 lokali mieszkalnych.

Dołącz do zadowolonych klientów marki Mój Dom

Oferta dewelopera WPBM Mój Dom obejmuje szeroką gamę apartamentów o zróżnicowanych metrażach, które doskonale odpowiadają na potrzeby inwestorów. Już dziś zapoznaj się z aktualną ofertą dostępnych mieszkań na mojdom.com.pl i przekonaj się, że inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

Dodaj komentarz