Młoty do minikoparek i ich zastosowanie

Młoty do minikoparek i ich zastosowanie

Młoty hydrauliczne stosowane w urządzeniach takich, jak koparki oraz minikoparki, to wyjątkowo dobre i pożyteczne w budowlance narzędzia. Pozwalają nam na realizację prac związanych z wyburzeniami, jak również z pokonywaniem różnorodnych przeszkód gruntowych. W tym zakresie najbardziej spopularyzowane wśród przedsiębiorców będą młoty do minikoparek. Wynika to z faktu tego, iż minikoparkę posiada zdecydowana większość przedsiębiorców budowlanych w naszym kraju. Jest to maszyna przystępna cenowo, a co najważniejsze, bardzo pożyteczna na co dzień, podczas realizacji wielu prac budowlanych.

Jak działają młoty do minikoparek?

Przede wszystkim, musimy sobie powiedzieć, iż młoty do minikoparek to po prostu nieco mniejsze wersje młotów hydraulicznych, stosowanych w dużych koparkach, które przeznaczone są przede wszystkim do prac wyburzeniowych na duża skalę. W przypadku minikoparek, mamy do czynienia z narzędziem, zapewniającym nam możliwość prowadzenia prac związanych z wyburzeniami na skale mniejszą. Warto także nadmienić, iż większość młotów do minikoparek, to urządzenia małe, wręcz kompaktowe, wobec czego idealnie nadają się do realizacji prac w trudno dostępnych miejscach. Bardzo dobrze pracują na przykład w wykopach pod nowe linie wodociągowe i kanalizacyjne, w których trzeba pokonać jakieś przeszkody gruntowe.

Sam młot montowany jest do ramienia koparki, w miejscu standardowej łyżki, oraz podłączany do układu hydraulicznego koparki. Dzięki temu, możliwe jest skuteczne wykorzystanie hydrauliki do pracy młota. Oczywiście bardzo ważne jest, aby zastosowany młot charakteryzował się dobrym poziomem amortyzacji uderzenia, dzięki czemu wydłużymy znacznie żywotność samej minikoparki. Chodzi o to, iż młoty do minikoparek w trakcie pracy generują silne drgania, które będą wpływać na zużycie się ramienia maszyny. Dobra amortyzacja będzie w stanie temu procesowi zapobiegać.

Jak dobrać młoty do minikoparek?

Prawidłowy dobór młota do minikoparki także nie jest zadaniem prostym. Trzeba tutaj przede wszystkim uwzględnić samą masę naszej minikoparki. Im mniejsza maszyna, tym mniejszy młot można będzie zastosować. Generalnie jednak w większości zadań, nawet najmniejsze młoty do minikoparek sprawdzają się wyśmienicie.
Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj wizyta u solidnego dostawcy młotów hydraulicznych. Najlepiej zaś, jeśli będzie to dostawca autoryzowany przez producenta. Pozwoli nam to liczyć na odpowiednie bonifikaty, gwarancję, i wiele innych korzyści, związanych z obsługą gwarancyjną, jak i pogwarancyjną.

Jest co prawda możliwość zakupu na rynku wtórnym, niemniej jednak w większości przypadków maszyny te będą bez płyty adaptacyjnej, a to z kolei wymusza na nas kolejne wydatki. Aczkolwiek czasami może się to także okazać całkiem rozsądną ofertą. Szczególnie jeśli wiemy czego szukamy.

Dodaj komentarz