Siba rynny – skuteczny sposób na zabezpieczenie domu

Siba rynny – skuteczny sposób na zabezpieczenie domu

Rynny to prawdopodobnie ostatnia rzecz, o której myślisz, gdy kupujesz dom. W końcu jest tak wiele rzeczy do sprawdzenia, a do tego wszystkiego dochodzi ekscytacja zakupem nowego gniazdka. Kto by pamiętał o rynnach? Spokojnie, one same o sobie przypomną po kilku intensywniejszych opadach.

Jeśli rzeczywiście stan rynien jest zły, wkrótce będziesz musiał poświęcić trochę czasu na pomyśleniu o wymianie. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz utrzymać dom w jak najlepszym stanie, aby zachował swoją wartość i pozostał wygodnym miejscem do życia dla Twojej rodziny. Jednym z najłatwiejszych sposobów na utrzymanie domu w dobrym stanie jest zapobieganie uszkodzeniom wyrządzonym przez wodę – przecieki, nie mówiąc już o podtopieniach, mogą uszkodzić nie tylko dach, ale też konstrukcję i fundamenty.

Siba rynny to niezwykle prosty i skuteczny sposób na zapobieganie gromadzeniu się wody w pobliżu obszarów na to podatnych. Jeśli myślisz o instalacji rynien w swoim domu, czytaj dalej, aby dowiedzieć się o kwestiach, które pozwolą Ci je najlepiej wykorzystać.

Dlaczego potrzebujesz rynien?

Jeśli miałeś rzetelnego doradcę podczas kupna domu, prawdopodobnie od początku wiesz o wszelkich uchybieniach czy niedoróbkach i nikt nie wmawiał Ci, że dom jest w świetnym stanie. Być może chodzi o pęknięcia w fundamentach lub murach, nieszczelne okna czy zacieki na sidingu, albo nawet we wnętrzach. Wszystkie wymienione problemy są spowodowane uszkodzeniem przez wodę. Uszkodzenia budynku przez wodę to jeden z najbardziej szkodliwych problemów jakie możesz mieć. Mogą powodować poważne problemy zdrowotne Twojej rodziny oraz problemy strukturalne budynku. Tego typu problemy mogą być niestety trudne do wykrycia, zanim będzie za późno.

Siba rynny rozwiążą problem, ponieważ w prawidłowy sposób odprowadzają wodę deszczową z domu. Taki fachowo zainstalowany i dobrze utrzymany system rynnowy może nie tylko powstrzymać, ale również ukierunkować strumień wody przy ulewnych opadach i ochronić dom przed niebezpieczeństwem zalania.

Rynny kierują wodę tak, aby była rozprowadzana z dala od domu. Mają jednak o wiele więcej zadań:

  • chronią fundamenty domu,
  • zapobiegają zalaniu piwnic,
  • zapobiegają erozji,
  • zapobiegają plamom na zewnętrznych ścianach domu,
  • nie dopuszczają do rozwoju pleśni i grzyba.

Dla zupełnego laika Siba rynny mogą wydawać się niepotrzebnym dodatkiem, ale na dłuższą metę są warte kosztów. Jak myślisz, co jest bardziej opłacalne: zainstalowanie porządnych rynien, czy odnowienie fundamentów i innych elementów domu. Nie wspominając już o problemie uporania się z męczącym i trudnym do usunięcia grzybem z murów.

Czy Siba rynny wymagają dużej konserwacji?

Być może nie uśmiecha Ci się konserwacja rynien i nie jest to według Ciebie punkt, który dodałbyś na listę najważniejszych rzeczy do zrobienia, jeśli chodzi o dbanie o dom. Samodzielna konserwacja rynien może wymagać balansowania na szczycie drabiny, więc masz dwie opcje: przejść najpierw kurs kaskaderski lub zatrudnić pomoc. Po co w ogóle konserwować rynny? Odpowiedź brzmi: natura. Gałęzie i liście mogą dostawać się do rynien i utrudniać ich funkcjonowanie.

Możesz pokusić się o zainstalowanie pokrywy rynny lub filtra. Czasami jednak takie osłony nie rozwiązują problemu z czyszczeniem, a co więcej, mogą spowodować zwiększenie prawdopodobieństwa uszkodzenia dachu przez wodę, jeśli nie są czyszczone we właściwy sposób. Wiele typowych filtrów i pokryw może przyczyniać się do tworzenia się gęstej warstwy mokrego materiału roślinnego na górze rynny. Upewnij się więc, że sposób w jaki zabierasz się do czyszczenia rynien nie spowoduje utraty gwarancji na dach.

Jeśli mieszkasz w rejonach, w których często masz do czynienia z gradobiciami, burzami lub silnymi wiatrami, uszkodzenie dachu może być bardzo kosztownym problemem. Nowoczesne Siba rynny wykorzystują nowsze materiały i lepsze konstrukcje, aby zapobiec gromadzeniu się liści i uszkodzeniom spowodowanym przez wodę. Z tego powodu są bezpieczniejsze dla Twojego dachu.

Dodaj komentarz