Top 6 kwiatów, jakie warto mieć w biurze

Top 6 kwiatów, jakie warto mieć w biurze

Szukasz rośliny, którą będziesz mógł postawić na biurku? To dobra decyzja. Kwiaty w biurze to nie tylko miły akcent, ocieplający stresującą atmosferę w pracy. Towarzystwo rośliny poprawia również koncentrację, a jeśli zerkniesz na nią od czasu do czasu, pozytywnie wpłynie na zmęczony wpatrywaniem się w ekran wzrok. Niektóre gatunki zadziałają również jak naturalny oczyszczacz lub jonizator powietrza. Poznaj 10 najlepszych kwiatów do biura!

1. Zamiokulkas

Najlepiej w biurze sprawdzają się kwiaty niemal niezniszczalne. Nasze zestawienie zaczniemy więc od rośliny, którą nazywa się “żelazną” ze względu na jej wyjątkową odporność. Zamiokulkas zamiolistny to kwiat o bardzo eleganckim pokroju, który najlepiej czuje się, kiedy jest bardzo rzadko podlewany. Dodatkowo pozostanie on w dobrej kondycji, nawet jeśli do naszego biurka dociera bardzo niewiele światła. W przypadku ograniczonej przestrzeni najlepiej sprawdzi się odmiana miniaturowa “Zenzi”.

2. Sansevieria

Będąc przy roślinach o niewielkich wymaganiach, nie sposób nie wspomnieć o sansevierii, zwanej również wężownicą lub językiem teściowej. Podobnie jak zamiokulkas wymaga ona bardzo niewielkich ilości wody i światła. Za tą minimalną troskę odwdzięczy się nie tylko widokiem pięknych, wyjątkowo dekoracyjnych liści, ale również oczyszczonym powietrzem, a według chińskich wierzeń również odpędzaniem złej energii.

3. Aglaonema

Jeśli zależy nam na walorach dekoracyjnych rośliny, którą postawimy na biurku, aglaonema będzie strzałem w dziesiątkę. Ten łatwy w uprawie kwiat występuje w niezliczonych odmianach o niezwykle pstrokatych liściach. Wśród aglaonem znajdziemy takie o niemal całkowicie czerwonych liściach jak “Red Elephant”, w różowe plamki jak “Lady Valentine, a także białe oraz tradycyjnie zielone. 

4. Sępolia

Kolejnym bardzo dekoracyjnym kwiatem do biura może być sępolia, znana również jako fiołek afrykański. Jeśli zapewnimy jej odpowiednie warunki, ta niewielka, urocza roślinka będzie cieszyć nas kwitnieniem niemal przez cały rok. Najczęściej spotkać można odmiany o fioletowym zabarwieniu płatków, ale na rynku dostępne są również takie o kwiatach białych, różowych, niebieskich, a także wielokolorowych. Zwolennicy feng-shui twierdzą, że sępolia emituje dużo pozytywnej energii, a ta przyda się chyba w każdym biurze. 

5. Żyworódka omszona

Zapomnij o gniotkach antystresowych. Wystarczy delikatnie pogłaskać puszyste listki tej roślinki, by zalała nas fala spokoju. Żyworódka omszona jako kwiat do biura sprawdza się świetnie. Jest dekoracyjna, mięciutka i można na długo zapomnieć o jej podlewaniu. Jedyne o czym należy pamiętać w uprawie tego niewielkiego sukulentu, to zapewnienie jej jak największej ilości rozproszonego światła. Wtedy będzie wyglądać najpiękniej. 

6. Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat być może wymaga trochę częstszego podlewania, niż wymienione wyżej rośliny, posiada za to niezaprzeczalną zaletę, która sprawia, że powinien znaleźć się w każdym biurze. Bardzo dobrze oczyszcza i jonizuje on powietrze, a także pochłania lotne toksyny i zarodniki pleśni. Dodatkowo uważa się, że skrzydłokwiaty przyciągają spokój, harmonię i równowagę. Czy potrzeba czegoś więcej? 

Dodaj komentarz