Płytki z cegły, które odmienią oblicze Twojego salonu

Płytki z cegły, które odmienią  oblicze Twojego salonu

Stara cegła to w ostatnich latach niezwykle popularny pomysł na aranżację wnętrz. Rozbiórkowe płytki z cegły są aktualnie niesłychanie modne niezależnie od koloru czy faktury. Biała, rudawa, czerwona, w formie płytek z fugą czy naturalnie pozyskana z rozbiórki – cegła to zawsze świetny pomysł na wystrój salonu.

Stara cegła w salonie

Skąd przyszła moda na płytki z cegły rozbiórkowej w salonie? Wywodzi się zapewne z minimalistycznego, industrialnego stylu wielkomiejskich loftów, cechującego się naturalną surowością. Stara cegła w salonie stanowi idealne uzupełnienie wystroju mieszkania urządzonego w nieco surowym stylu. W połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami daje rewelacyjny efekt. Doskonale się również sprawdza w idyllicznym stylu rustykalnym i oczywiście w stylu skandynawskim.

Prawdziwe płytki z cegły – skąd je wziąć?

Podczas remontu mieszkania w starej kamienicy, w trakcie skuwania starego tynku stosunkowo często można odkryć prawdziwą czerwoną cegłę. W tym momencie mnóstwo osób kamufluje ją białym tynkiem całkowicie zapominając o historii danego miejsca.

Tymczasem aktualne trendy dekoracyjne w aranżacji wnętrz jasno pokazują, że czerwona cegła w salonie to prawdziwy hit, który daje wspaniałą możliwość ukazania oryginalnego charakteru danego pomieszczenia. A zatem, jeżeli nadarza się okazja do uzyskania nawet niewielkiego kawałka ceglanej ściany, warto z tego skorzystać.

Prawdziwe, oryginalne płytki z cegły to doskonały materiał wykończeniowy który można także zakupić u producenta cegły rozbiórkowej. Warto jednak zwrócić uwagę na to skąd pochodzi cegła i jakie były warunki jej przechowywania.

Płytki z czerwonej cegły w Twoim salonie

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy salon z ceglaną ścianą będzie się prezentował dobrze i czy jest to dobre rozwiązanie. Oczywiście, że tak. Stare płytki z cegły rozbiórkowej to rewelacyjny pomysł na wykończenie ściany. Jedyne o czym należy pamiętać, to odpowiednie oczyszczenie i konserwacja takiej cegły. Szczególnie chodzi tutaj o wszelkie luźne pozostałości tynku, które mogą się osypywać.

Cegła naturalna kontra płytki z cegły z rozbiórkowej

Czerwona cegła w salonie sprawia, że całe pomieszczenie zyskuje na przytulności. Warto jednak pamiętać, że zabudowanie w ten sposób całego pomieszczenia może jednak nieco przytłoczyć pokój zamiast zapewnić pożądany efekt.

Płytki z cegły warto zamontować na jednej ze ścian, a następnie pięknie podkreślić ją wybranymi elementami dekoracyjnymi, znajdziesz je na https://e-ceglanafantazja.pl/.

Cegła rozbiórkowa pochodząca z ponad stuletnich budynków daje niepowtarzalny wygląd każdemu salonowi. Jeśli zatem nie mamy mieszkania w kamienicy i naturalnej ściany ze starej cegły, warto sięgnąć po płytki z cegły. Sposób ich montowania jest prosty. Osadza się je bardzo podobnie jak płytki gresowe. Taka okładzina z cegły to także idealne rozwiązanie, aby nieco odświeżyć salon bez potrzeby przeprowadzania wielkich remontów, które kosztowne i czasochłonne, a dodatkowo wymagają wielkiego sprzątania po zakończeniu prac.

Dodaj komentarz