Nowoczesna i energooszczędna wentylacja, dzięki której ogrzejesz dom

Nowoczesna i energooszczędna wentylacja, dzięki której ogrzejesz dom

W każdym domu powinien znajdować się system wentylacyjny. Jest on konieczny, ponieważ pomaga usunąć zanieczyszczone powietrze z wnętrza budynku, a w jego miejsce wprowadzenie świeżego powietrza. Bez względu na to, czy mieszkasz w domu, czy mieszkaniu w każdym pomieszczeniu powietrze ulega zanieczyszczeniu, dlatego montaż wentylacji jest koniecznością.

Czym jest wentylacja?

Wentylacja to cyrkulacja powietrza pomiędzy pomieszczeniami a zewnętrzną przestrzenią domu. W tym celu montuje się odpowiednie systemy, które mają za zadanie usprawnić tę wymianę i umożliwić mieszkańcom dostęp do świeżego powietrza. Używa się po to różnych technologii, które w mniejszym lub większym stopniu gwarantują energooszczędność. Jak jednak dochodzi do takiej wymiany?

Zanieczyszczone powietrze z wnętrza budynku, które z reguły jest nagrzane, ma mniejszą gęstość, niż te, które znajduje się na zewnątrz. Dzięki temu unosi się ono i dzięki kanałom wentylacyjnym zostaje ono odprowadzone. Jeśli system wentylacyjny działa przy tym prawidłowo, wówczas do wnętrza budynku napływa nim chłodne powietrze, które przy okazji wypiera to lżejsze, a więc cieplejsze. W tym celu system wentylacji ma specjalne nawiewniki, które ułatwiają taką cyrkulację.

Rodzaje wentylacji do domów i mieszkań

Nie ma jednego i uniwersalnego systemu wentylacyjnego, który sprawdzi się w każdym domu i mieszkaniu. Wybór właściwej wentylacji zależy od jej przeznaczenia.

Systemy wentylacyjne można jednak podzielić nie tylko ze względu na przeznaczenie i  sposób działania. Z tego powodu wyróżnia się wentylację:

  • naturalne grawitacyjne;
  • mechaniczne z odzyskiem ciepła;
  • mieszające;
  • wyporowe;
  • hybrydowe.

Wybór właściwego rodzaju systemu powinien zostać podyktowany potrzebami inwestora. Warto zatem nieco zastanowić się nad tym, czego tak właściwie oczekujesz od systemu.

Komu zlecić zainstalowanie wentylacji z odzyskiem ciepła lub centralnym systemem wentylacji i klimatyzacji?

Z uwagi na umiarkowany klimat, w którym żyjemy, spora część osób decyduje się na instalację wentylacji z odzyskiem ciepła, bądź centralnym systemem wentylacji i klimatyzacji. Wybór ten pozwala nieco zaoszczędzić na ogrzewaniu lub chłodzeniu pomieszczeń w zależności od pory roku.

Wybór właściwego rozwiązania wentylacyjnego warto jednak skonsultować z doświadczonym i sprawdzonym specjalistom, który przy okazji dokona instalacji systemu. Do tego zadania warto zatrudnić renomowaną firmę instalacyjną Palmer, która słynie z szybkiego czasu realizacji inwestycji. Zaprojektowana i wykonana wentylacja gwarantuje 100% satysfakcji. Warto zatem rozważyć wybór firmy Palmer do tego zadania.

Dodaj komentarz