Genialny pomysł na zieleń w małej przestrzeni – żywy ogród

Genialny pomysł na zieleń w małej przestrzeni – żywy ogród

Czy znasz kogoś, kto uwielbia rośliny, ale nie może pozwolić sobie na wymarzony ogród? A może sam jesteś taką osobą?
Mieszkanie w bloku bez ogrodu sprawia, że brakuje ci widoku zieleni? Chciałbyś mieć w swoim otoczeniu rośliny, ale finanse i brak miejsca ograniczają twoje możliwości? Co powiesz zatem na pomysł żywego ogrodu na twoim parapecie.
Żywy ogród to ostatnio bardzo popularna ozdoba wnętrza, na dodatek dostępna w wielu wariantach. Jest to odpowiedni pojemnik bądź też słój z otworem. W środku zaś zasadzone są miniaturowe rośliny na przykład mała paproć, mech lub inne rośliny lubiące nasłonecznienie. Często są wkomponowane w inne ozdoby na przykład kolorowe kamienie, muszle czy gałązki i szyszki. Dzięki temu możemy uzyskać najróżniejsze żywe ogrody pasujące do każdego wnętrza, z roślinami o różnym stopniu wymagań.
Taki żywy ogród z odpowiednio dobranymi roślinami w stosunku do doświadczenia osoby, w jakiej ma stać, może stanowić naprawdę piękny element zieleni w mieszkaniu. Dodatkowo może oczyścić powietrze we wnętrzu oraz odpowiednio je nawilżyć.
Nie wymaga wiele pracy – wystarczy odpowiednie podlewanie i co pewien czas przetarcie szła słoja, by promienie słoneczne docierały do roślin.

Dodaj komentarz