Huśtawka na plac zabaw, czyli o tym jak urządzić plac zabaw w ogrodzie

Huśtawka na plac zabaw, czyli o tym jak urządzić plac zabaw w ogrodzie

Zastanawiałeś się kiedyś jak stworzyć swojemu dziecku bezpieczne i fajne miejsce do zabawy? Nie przepadasz za publicznymi placami zabaw, bo często tracisz swoje dziecko z pola widzenia? Nie mogłeś trafić lepiej! Wielu rodziców zastanawia się, czy stworzenie ogrodowego miejsca do szaleństw to dobry pomysł. Odpowiadamy! Huśtawka na plac zabaw, jaki model stelaża wybrać dla całej rodziny?

Jakie plusy niesie za sobą huśtawka na plac zabaw?

Decyzja o stworzeniu placu zabaw dla swojego dziecka, nie powinna być aż taka trudna. Stworzenie go w ogrodzie niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze wspomniane wcześniej bezpieczeństwo, które na publicznych placach zabaw, nie zawsze jest zachowane. Wśród wielu dzieci, bardzo łatwo zgubić z pola widzenia własne. We własnym ogrodzie, dbanie o bezpieczeństwo swojej pociechy będzie znacznie ułatwione. Po drugie nasze dziecko będzie spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, a przy tym ruszać się. To doskonała alternatywa dla dzisiejszego popularnego schematu spędzania wolnego czasu, czyli przed urządzeniami elektronicznymi. Wprowadzając ruch do schematu dnia dziecka, dbamy o lepszą jakość jego snu, a także poprawiamy jego apetyt. Co więcej, nasze dziecko dzięki samodzielnej zabawie rozwija swoje umiejętności np. w zakresie sprawności ruchowej oraz poznaje własne możliwości.

Jaki stelaż do huśtawki wybrać?

Decydując się na huśtawkę, warto przyjrzeć się kilku kwestiom. Zacznijmy od stelaża drewnianego, który z pewnością można cenić za jego wygląd. Zdecydowanie drewno prezentuje się bardzo szlachetnie i ma swój własny klimat. Jednakże cena huśtawki wykonanej z drewna będzie znaczniej większa od swojego metalowego zamiennika. Co więcej, nie jest tak łatwa w utrzymaniu. Stelaż wykonany z drewna, wymaga stałej impregnacji. Dodatkowo nie jest odpory na szkodniki czy pasożyty, dlatego z czasem może ulec zniszczeniu, co może znacznie wpłynąć na bezpieczeństwo. W przypadku stelaża metalowego, nie musimy martwić się o specjalistyczną konserwację. Co więcej, mamy do czynienia z materiałem, który jest wytrzymały i łatwy w czyszczeniu. Lekkość jego konstrukcji pozwala na przenoszenie całej huśtawki w inne miejsce. Natomiast wadą metalowego stelaża jest podatność na korozję, jednakże można temu przeciwdziałać.

Osoby, które cenią sobie estetyczny wygląd i ekologię, będą mogły zdecydować się na wersję drewnianą, jednakże należy pamiętać, że z czasem ten rodzaj surowca ulega zniszczeniu. W przypadku osób dbających o bezpieczeństwo i komfort, znaczniej lepszym rozwiązaniem okaże się konstrukcja metalowa.

Dodaj komentarz