Koszula z krótkim rękawem – zasady ubioru

Koszula z krótkim rękawem – zasady ubioru

W garderobie każdego mężczyzny znaleźć można różne koszule. Część z nich przeznaczona jest na ważne uroczystości i zakłada się je od święta, a inne ubierane są na nieco luźniejsze okazje, czy spotkania ze znajomymi. W drugiej grupie znacznie częściej możemy znaleźć koszule o różnych kolorach, czy wzorach. Równie często jest w nich także koszula z krótkim rękawem, która sprawdza się idealnie latem. Czy jednak taka koszula sprawdzi się równie dobrze jako element garderoby przy ważnej uroczystości? Sprawdźmy!

Dlaczego koszula z krótkim rękawem jest lubiana przez mężczyzn?

Lato to ulubiona pora roku wielu osób. Ma ono jednak to do siebie, że gdy przychodzą upały, promienie słoneczne, stają się wyjątkowo dokuczliwe. Gdy dodatkowo powietrze staje się ciężkie, a jedyne, o czym marzysz to ochłodzenie lub długo wyczekiwany deszcz, wówczas wybierasz ubrania, które odsłaniają jak najwięcej ciała – np. koszulkę na ramiączka. Sprawdzi się ona na luźne wypady poza miasto, czy wypoczynek na działce. Nie wszędzie jednak jej założenie będzie dobrym pomysłem. W przypadku wykonywania pracy w biurze czy korporacji jest to wręcz niedopuszczalne.

W takich sytuacjach mężczyźni sięgają najczęściej po uniwersalne rozwiązanie, czyli koszulę z krótkim rękawem. Z jednej strony odsłania więcej ciała i tym samym pozwala przetrwać upalny dzień. Z drugiej strony umożliwia jako takie zachowanie eleganckiego wyglądu. I choć nie brakuje jej zwolenników (jak i również przeciwników), to wokół kwestii ubioru jej na różne okazje narosło wiele mitów.

Czy ubranie koszuli na krótki rękaw to zawsze dobry pomysł?

Ubiór koszuli z krótkim rękawem sprawdza się szczególnie dobrze na imprezy, niezobowiązujące wyjście na miasto, czy letni wypoczynek na działce lub urlop na plaży. Każde nieoficjalne spotkanie, w którym nie obowiązuje dress code, dopuszcza możliwość ubrania takiej koszuli. Wbrew pozorom można ją nawet ubrać do pracy – pod warunkiem że nie pracujesz w poważnej, np. prawniczej korporacji. W takich miejscach dużo lepszym pomysłem będzie ubranie standardowej, białej koszuli z długim rękawem. Wówczas bezpieczniej dla całej stylizacji będzie, jeśli podwiniesz mankiety koszuli.

Założenie koszuli z krótkim rękawem na oficjalne wyjścia i uroczystości jest niedopuszczalne. Najgorszym błędem, jaki można przy tym popełnić, jest ubranie jej pod garnitur lub marynarkę. Jednocześnie zaleca się unikanie zakładania krawatu do takiej koszuli albo muchy.

Koszulę na krótki rękaw najbezpieczniej jest ubierać na luźne okazje. Wówczas dobrze jest do niej założyć spodnie materiałowe lub dżinsy. Całą stylizację można dopełnić eleganckim obuwiem (np. półbutami) i paskiem do spodni w ich kolorze.

Dodaj komentarz