Średnie ceny mieszkań Wrocław – sprawdź aktualne stawki

Średnie ceny mieszkań Wrocław –  sprawdź aktualne stawki

Jeśli planujesz kupno lub sprzedaż mieszkania, powinieneś wiedzieć, jak ważny jest monitoring rynku nieruchomości. Podobnie jak planując wyjazd za granicę śledzimy kursy poszczególnych walut, powinniśmy wyrobić sobie również nawyk porównywania cen mieszkań w wybranym przez nas mieście. Niestety, Wrocław jest pod tym względem jednym z najdroższych miejsc w Polsce. Co ma na to wpływ i jakie są aktualne ceny mieszkań Wrocław?

Czy mieszkania we Wrocławiu są drogie?

Warto zacząć od tego, że w 2022 roku ceny nieruchomości poszły w górę w całej Polsce. Osoby planujące kupno mieszkania z niepokojem obserwowały kolejne podwyżki nie tylko samych lokali, ale także oprocentowania i rat przydzielonych kredytów. Nie była to łatwa sytuacja również dla sprzedających, którym coraz trudniej było znaleźć chętnych na finalizację transakcji.

Jednak Wrocław istotnie jest uznawany za jedno z najdroższych polskich miast. Ma na to wpływ między innymi jego lokalizacja, oferowane standardy, rynek pracy i zarobki. O wartości tamtejszych nieruchomości stało się głośno szczególnie latem ubiegłego roku, kiedy ceny mieszkań Wrocław osiągnęły stawkę ponad 11 tysięcy zł/m2 (mowa tutaj o lokalach nabywanych bezpośrednio od deweloperów). Mieszkańcy Wrocławia przyznają, że życie w tym miejscu jest drogie, ale także satysfakcjonujące.

Aktualne ceny mieszkań Wrocław

Średnie ceny mieszkań Wrocław za metr kwadratowy w styczniu 2023 roku wynoszą około 9300 zł. Na rynku utrzymuje się tendencja ich wzrostu. Dlatego jeśli jesteś gotowy na kupno mieszkania, warto już teraz porozmawiać z profesjonalistami. Być może po konsultacji podejmiesz decyzję, że nie chcesz już dłużej zwlekać. Zwróć również uwagę na inne parametry, dostępne w wyszukiwarkach. Czasami ceny i liczba ofert mogą zmieniać się tylko w obrębie jednej dzielnicy, a potem pociągnąć za sobą pozostałe rejony. Oferty dotyczące części osiedli znikają także o wiele szybciej, niż w innych. Nie słabnie między innymi popularność Starego Miasta.

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, aby pozostawać na bieżąco ze zmianami, które dokonują się na rynku nieruchomości lub jak prawidłowo wycenić swoje mieszkanie, odwiedź portal nskup.pl. Przedstawiciele firmy specjalizują się w usłudze iBuying, polegającej na bezpośrednim zakupie mieszkań od klientów. Mają jednak do zaoferowania o wiele więcej: pomogą ci zorientować się w rynku nieruchomości, dokonają wyceny mieszkania i zwrócą uwagę na niezbędne dokumenty. Korzystając z portalu, możesz także dokonać wyceny mieszkania online.

Dodaj komentarz