Jak rozświetlić dom i zbudować odpowiedni nastrój przy użyciu naturalnego światła?

Jak rozświetlić dom i zbudować odpowiedni nastrój przy użyciu naturalnego światła?

Okna są równie funkcjonalne jak i dekoracyjne dla każdego domu. Prezentują one odrobinę wnętrza domu na zewnątrz. Sposób ich stylizacji określa estetykę, którą chcesz, aby ludzie postrzegali. Dlatego wielu właścicieli domów płacą oko na planowanie ich zewnętrzne wykończenia okien. W związku z tym pojawia się oczywiste pytanie, który pomysł wykończenia okna będzie pasował do Twojego domu najlepiej? I jakie są różne rodzaje zewnętrznych wykończeń okiennych można zdecydować się na?

CZYM SĄ ZEWNĘTRZNE LISTWY OKIENNE?

Wykończenia okienne to ramy dla Twoich okien, aby zapewnić definicję, styl, wymiar i projekt. Mogą być instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

KORZYŚCI Z INSTALACJI LISTEW PRZYOKIENNYCH

 • Pomagają wypełnić lukę między oknem a ścianą.
 • Zapewniają ochronę okien, czyniąc je solidnymi.
 • Dodają izolacji.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ ZEWNĘTRZNĄ LISTWĘ OKIENNĄ?

Cóż, surowiec naprawdę zależy od preferencji i stylizacji. Bądź pewien swojego planu budżetowego, a także pogody w swoim regionie. Klimat, którego doświadczasz, może również określić rodzaj zewnętrznego wykończenia okna, które możesz chcieć wybrać.

Kilka nowoczesnych pomysłów na wykończenie okien zewnętrznych do wyboru.

PROSTE CZARNE ZEWNĘTRZNE LISTWY OKIENNE

Nigdy nie można się pomylić z klasycznym czarnym ramy okiennej. To jest odważny i piękny. To będzie prawidłowo podkreślić swoje okna i definiuje linie prawidłowo.

LISTWY OKIENNE W STYLU KOLONIALNYM

Takie okna mogą przypomnieć Ci czasy kolonialne. Wyglądają one bardzo stylowo.

KAMIEŃ

Jeśli masz kamienną ścianę teksturowaną na zewnątrz, kamień-rama zewnętrzne wykończenie okna pomysł byłby wielki jeden.

KOLOROWE WYKOŃCZENIA OKIEN

Grając z kolorami zawsze rozjaśnia wszystko. Kontrastujące combo kolorów sprawi, że Twój dom będzie wyróżniać się w całej okolicy.

DREWNIANE WYKOŃCZENIA OKIEN

Drewno zawsze wygląda dobrze, bez względu na to, co. Plus, dwa tony drewna wyglądają jeszcze piękniej. Upewnij się, że używasz dobrego lakieru, dobrej jakości drewna, i zrozumieć właściwą konserwację tego samego.

SKRZYNKI OKIENNE JAKO ZEWNĘTRZNE SADZARKI

Plany może dodać do piękna domu na zewnątrz. Dlatego włączenie pudełko okno w swoim zewnętrznym pomysłem wykończenia okna może być po prostu. Zasadź piękne sadzonki i rośliny kwitnące na swoich oknach. To może być twój osobisty ogród, jak również. Tak więc, jeśli chcesz wykraczać poza zwykłe ogrodnictwo, ten pomysł na wykończenie okna może pomóc Ci to osiągnąć.

WYKONANIE OKIENNIC W SZACHOWNICĘ DLA TWOICH OKIEN ZEWNĘTRZNYCH

Okna z drewnianymi kratkami wyglądają bardzo atrakcyjnie i nadaje się zarówno do tradycyjnych i współczesnych domów stylizowanych. Pamiętaj, że możesz wybrać tutaj dowolny materiał – drewno lub metal. Wszystko zależy wyłącznie od Ciebie.

MULTI DESIGN – ZEWNĘTRZNE LISTWY OKIENNE

Odważni właściciele domów ćwiczyć swoją twórczą wolność i zdecydować się na planowanie multi-projekt estetyczny jak ten. To pożycza wymiarowe przeznaczenie do bungalowu lub domu.

KILKA WSKAZÓWEK Z POMYSŁEM NA WYKOŃCZENIA OKNA

Jeśli planujesz używać drewna do zewnętrznych wykończeń okiennych, cedr jest dobry, jak również trwałe, aby przejść z. Niestety, jest to bardzo drogie. W rzeczywistości, to jest dwa razy w porównaniu do innych surowców. Inne drewna są trwałe, jak również, ale mogą one wymagać więcej konserwacji w zakresie podkładu, farby, itp.
Większość gatunków drewna może sprawiać kłopoty poprzez pochłanianie wilgoci, pęknięcia, a nawet pęcherzyki. Możesz użyć drewna konserwowanego jako alternatywy. Takie drewno zapewnia większą trwałość i powoduje mniej konserwacji. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy podczas planowania okien zewnętrznych. Przedyskutuj swoje opcje bardzo wyraźnie, a następnie dokonać ostatecznego wyboru.

DECYZJE, KTÓRE NALEŻY PODJĄĆ PRZED ZAKUPEM OKIENNIC WEWNĘTRZNYCH

Okiennice mogą być idealną opcją dla każdego pokoju, jeśli nie lubisz zasłon lub jakichkolwiek ciężkich draperii. Są one łatwe w obsłudze, pozwalają kontrolować, ile światła dziennego jest w pokoju i pomagają zachować prywatność bez przejmowania całego wystroju wnętrza. Możesz umieścić okiennice w przedniej części domu, jeśli chcesz zwiększyć atrakcyjność, a można je umieścić w miejscach, gdzie będą one narażone na dużo brudu – miejsca, gdzie zasłony są prawdopodobnie zawiedzie.

Jest całkiem jasne, że dla niektórych, okiennice są sposobem, aby przejść, ale jak to zrobić? Z tak wielu opcji, stylów i kolorów tam, wybierając odpowiednią opcję może zamienić się w koszmar. Na szczęście, masz nas do pomocy. Czytaj dalej, aby znaleźć odpowiedź na wszystkie swoje problemy.

JAKI STYL BĘDZIE PASOWAŁ DO KSZTAŁTU TWOJEGO OKNA?

Jeśli chcesz, aby Twoje okna były płaskie, musisz mieć je na uwadze przy zakupie osłon okiennych. Będzie to miało wpływ na to, jaki kolor, styl i rozmiar okiennic będzie, a w większości przypadków, także na cenę.

JAKI KOLOR CHCESZ?

Możesz zrobić spore wrażenie, jeśli pójdziesz na śmiałe, jasne kolory dla swoich okiennic, ale jeśli chcesz się upewnić, że twoje okna płynnie łączą się z obecnym wystrojem można przejść do bardziej subtelnych i wyciszonych kolorów. Jeśli nie jesteś pewien, możesz iść z białym lub z różnymi odcieniami beżu. Inną świetną opcją jest iść z drewnianymi wzorami i odcieniami brązu.

JAKI JEST TWÓJ BUDŻET?

Pieniądze, które jesteś gotów wydać na okiennice naprawdę wpływa na ostateczną decyzję, i to może być naprawdę łatwe, aby zakończyć się wydając dużo więcej pieniędzy niż pierwotnie zamierzał.

Jeśli jesteś w bind, można umieścić okiennice tylko na niektórych oknach wokół domu zamiast wszystkich z nich – proponujemy przednie okna w domu jako okiennice zwiększyć krawężnik odwołania.

JAKI MATERIAŁ CHCESZ?

Okiennice są wykonane z trzech podstawowych materiałów – drewno, winyl, i poliuretan. Każdy z tych materiałów ma swoje własne zalety i wady. Drewniane okiennice nie są bardzo trwałe i mogą być nieco ciężkie. Są one zazwyczaj traktowane z chemikaliami, aby upewnić się, że trwają długo, ale nadal są podatne na gnicie i łapanie pasożytów. Okiennice winylowe są lekkie i trwałe, ale nie zawsze dają ci wygląd chcesz, podczas gdy okiennice poliuretanowe są zaprojektowane, aby wytrzymać większość rodzajów zużycia.

CZY OKIENNICE SĄ WŁAŚCIWYM WYBOREM?

Teraz przychodzi najważniejsza uwaga. Czy okiennice są nawet właściwym wyborem dla Ciebie? Może chciałbyś coś więcej jak żaluzje okienne lub zasłony zamiast. Spójrz na wszystkie swoje opcje osłony okiennej przed podjęciem decyzji, choć sugerujemy, aby trzymać się z dala od grubych zasłon, jeśli jesteś podatny na alergie na kurz itp.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PRZEKSZTAŁCANIA POKOJU ZA POMOCĄ DOBREGO ŚWIATŁA

Czy wiesz, że w 1802 roku Humphry Davy wynalazł pierwsze światło elektryczne? Zgodnie z ustaleniami online, żarówka została wynaleziona wyłącznie w celu wytwarzania światła. Została zaprojektowana, aby produkować bardziej niezawodne, długotrwałe i wyższej jakości rozwiązania oświetleniowe. Z biegiem lat, żarówki elektryczne ewoluowały, mamy teraz światła zaprojektowane tak, aby zaspokoić osobliwe potrzeby oświetleniowe ludzi. Będzie to zatem niedźwiedzia przysługa dla siebie, jeśli rozwiązanie oświetleniowe w pokoju jest złe. Możesz przekształcić swój pokój z dobrym światłem poprzez uzyskanie LED reflektor.

JAK ROZPOZNAĆ, ŻE OŚWIETLENIE W TWOIM POKOJU WYMAGA ZMIANY?

 • Jeśli często jesteś zestresowany, gdy jesteś w swoim pokoju, światło tam jest prawdopodobnie należne do zmiany.
 • Ciągły ból głowy jest wskaźnikiem złego oświetlenia.
 • Pokój bez dobrego oświetlenia sprawi, że będziesz czuł się niekomfortowo.
 • Światło, które męczy oczy, powinno być unikane w Twoim pokoju.
 • Powinieneś zmienić oświetlenie w swoim pokoju, jeśli zauważysz, że wpływa ono na Twój poziom produktywności.
 • Jeśli potykasz się o przedmioty, to znak, że należy zmienić oświetlenie. Dobrym rozwiązaniem jest reflektor LED.
 • Zmiana jest potrzebna, gdy światło w pokoju nie jest zsynchronizowane z Twoimi potrzebami oświetleniowymi.
 • Musisz zmienić światło w swoim pokoju, jeśli chcesz zmienić wygląd swojego pokoju.
 • Jeśli wpływa ono na Twój wzorzec snu.

WSKAZÓWKI, JAK PRZEKSZTAŁCIĆ SWÓJ POKÓJ ZA POMOCĄ DOBREGO ŚWIATŁA

 • Wymień zużyte lub wadliwe żarówki.
 • Upewnij się, że wielkość Twojego pokoju jest proporcjonalna do wielkości użytej żarówki.
 • Zaleca się zainwestowanie w lampy LED. Te rozwiązania oświetleniowe są uniwersalne.
 • Zwiń żaluzje okienne i zasłony, gdy jest dzień. Niech naturalne światło sączy się w, to nie tylko rachunki za dobre oświetlenie, to pomaga w oszczędzaniu kosztów energii.
 • Kup inteligentną żarówkę, która może być kontrolowana z telefonu.
 • Poznaj piękno kolorów dzięki kolorowym żarówkom LED.
 • Miej ściemniacze w swoim pokoju.
 • Niech twoje lustra będą blisko twojego światła. Pomaga to w odbijaniu światła.
 • Użyj elementów dekoracyjnych na swoich światłach.
 • Uzyskaj wysokiej jakości światła z zaufanego źródła. Jesteśmy najlepszym dostawcą wysokiej jakości reflektorów LED.

DLACZEGO REFLEKTOR LED?

 • Jest uspokajający i daje wystarczającą widoczność potrzebną w pomieszczeniu.
 • Można go regulować, aby dopasować go do swoich potrzeb.
 • Posiada inteligentne funkcje.
 • Jest efektywne kosztowo.
 • Promuje zdrowy wzorzec snu.
 • Reflektory LED mają długą żywotność. To trwa przez około 50.000-100.000 godzin.
 • Ma różne zakresy kolorów.
 • Jest przyjazny dla środowiska.
 • Dodaje do wartości estetycznej swojego pokoju.

Sposoby na udawanie naturalnego światła, gdy go nie ma

Dobre oświetlenie jest niezbędne do stworzenia zachęcającej przestrzeni – a nie ma lepszego światła do kąpieli niż światło słoneczne. Ale co zrobić, gdy w Twoim mieszkaniu brakuje południowego okna? Nie martw się! Jest na to nadzieja. Poszperaliśmy trochę i odkryliśmy kilka sposobów na stworzenie iluzji większej ilości naturalnego światła w Twoim domu, od luster po rośliny domowe.

Zaopatrz się w lustra

Czy wiesz, że dodanie luster do ściany naprzeciwko okien odbierających naturalne światło pomoże odbijać światło w całym pokoju? Pójdź o krok dalej i zdecyduj się na meble i elementy wystroju z lustrzanymi powierzchniami, takie jak ten lustrzany stolik z Pottery Barn, aby zmaksymalizować ilość naturalnego światła odbijającego się w Twojej przestrzeni.

Unikaj ciemnych tonów

Ciemne odcienie pochłaniają więcej ciepła i światła niż te o jaśniejszych kolorach. Dlatego wypełnienie już ciemnej przestrzeni ciemno kolorowymi meblami i tekstyliami sprawi, że będzie się ona wydawać ciemniejsza. Zanim więc pomalujesz swój pozbawiony okien pokój na głęboki odcień szarości, rozważ jaśniejszy odcień, taki jak jasna biel lub skorupka jajka, który odbije więcej światła wokół pokoju.

Nadaj połysk swoim powierzchniom

Odrobina połysku to bardzo dobry sposób na udawanie naturalnego światła w domu. Dodaj świeżą warstwę błyszczącej bieli na ściany, sufit, wykończenia i podłogi (jeśli to możliwe), aby pomóc odbić światło, które masz w pokoju, i zainwestuj w przedmioty dekoracyjne z błyszczącymi lub metalicznymi wykończeniami, aby sprawić wrażenie, że masz więcej światła w domu niż w rzeczywistości.

Zatrudnij sztuczne światło

Sztuczne oświetlenie jest nadal niezbędne w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza w tych, w których brakuje dużo naturalnego światła. Dodaj żarówki o pełnym spektrum światła (są one zaprojektowane tak, aby symulować światło dzienne) do opraw oświetleniowych w pokojach o słabym oświetleniu, aby szybko rozjaśnić swój dom miękkim, ale ciepłym sztucznym światłem.

Dodaj zieleni

Gdy wszystko inne zawiedzie, zawsze możesz liczyć na rośliny domowe, które pomogą Ci zrekompensować brak naturalnego światła w pomieszczeniu. Wprowadź kilka roślin o niskiej tolerancji na światło, takich jak paprocie lub pająki, do pokoju z niewielką ilością naturalnego światła, aby wprowadzić do niego nieco eterycznych wibracji i utrzymać czyste powietrze.

Nie zasłaniaj okien, które już masz

Jesteśmy zwolennikami stawiania rzeczy przed oknami – łóżek, półek, krzeseł – kiedy jesteś w ciasnym miejscu. Ale jeśli nie masz zbyt wiele naturalnego światła, najlepiej upewnij się, że okna są w większości drożne. Aby wpuścić jak najwięcej światła, możesz nawet rozważyć zdjęcie żaluzji i ciężkich zasłon z okien w pomieszczeniach, w których nie potrzebujesz tyle prywatności. Niektórzy ludzie uważają, że ten ruch sprawia, że przestrzeń czuje się niedokończona, ale dekorowanie jest kompromisem. Priorytetem naturalne światło, jeśli chcesz, i to jest w porządku, jeśli roślina lub dwa wisi w oknie, ponieważ prawo rośliny mogą pomóc z braku światła problem, jak wspomniano powyżej.

Myśl o wykończeniach mebli

Nie mówiąc, że trzeba kupić wszystkie nowe meble, ale jeśli zdecydujesz się przynieść nowy kawałek lub dwa do domu, cel błyszczące lakierowane, jasne szkło i przezroczyste kawałki akrylowe, gdy jest to możliwe. Nie tylko te materiały czują wizualnie lekki, ale także pozwalają słońce strumień dobrze przez – lub poza – nich. Tego rodzaju meble sprawią, że ogólny wygląd Twojego pokoju będzie słoneczny i jasny, więc rozważ również akcesoria dekoracyjne w tych wykończeniach.

Postaw na sztukę

Duży obraz lub grafika może przełamać pustą przestrzeń ścienną, a jeśli jesteś w stanie oprawić go w ramę, doda to kolejne pół-odblaskowe wykończenie do Twoich ścian. Oczywiście, kawałek, który jest jaśniejszy i jaśniejszy pomoże Ci podrobić naturalne światło lepiej niż coś ciemnego. Biała ramka jest prawdopodobnie najlepszym wyborem, zbyt, zwłaszcza jeśli masz już białe ściany.

Jak rozjaśnić ciemny pokój na kilka kreatywnych sposobów

Pomyślenie o tym, jak można rozjaśnić ciemny i ponury pokój jest zawsze wyzwaniem, gdy wprowadzasz się do nowej przestrzeni. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli nowe miejsce jest pozbawione dużych okien, aby umożliwić naturalne światło słoneczne w. Na szczęście istnieje kilka łatwych sposobów na udekorowanie domu lub biura, aby przekształcić je w jaśniejsze mieszkanie.

Znalezienie idealnego poziomu oświetlenia może być wyzwaniem, ale i zabawą. Jest to również podstawa prawie każdego stylu projektowania wnętrz. Oto kilka świetnych pomysłów na rozjaśnienie każdej ciemnej sypialni, kuchni lub salonu.

Lampki, świece i inne źródła światła otoczenia

Jeśli szukasz dodać tylko trochę więcej światła bez przesadzania jasność swojego pokoju, należy spróbować udekorować z niektórych długich sznurów światła bajki, grupa dużych świec lub innych świateł otoczenia. Nie tylko będą one oferować tylko prawo dotyk świetlistości, ale także dodać ogromny urok i terapeutyczne uczucie. Tak długo, jak mają one ciepłe, żółte światło, będą idealne dla Twojego domu. Tworzą intymną atmosferę, która może bez wysiłku sprawić, że nawet najbardziej surowy industrialny wystrój poczuje się szykownie.

Wybierz jaśniejszy kolor lub przezroczyste meble

Zazwyczaj wybieramy nasze sofy, krzesła i stoły w oparciu o nasz osobisty styl i to, co naszym zdaniem najlepiej do siebie pasuje. Pamiętaj jednak, aby zawsze brać pod uwagę, jak Twoje decyzje dotyczące mebli wpływają na poziom oświetlenia w Twoim domu. Mały, ciemny pokój? Duża, szara lub granatowa sofa to prawdopodobnie nie najlepszy pomysł! Stylowa, kompaktowa sofa w jaśniejszym kolorze, takim jak biały, beżowy lub kość słoniowa sprawi, że Twój pokój będzie wyglądał i czuł się o wiele większy i bardziej przestronny. Co ważniejsze, unikaj stołów z drewna orzechowego, ram łóżek i stojaków telewizyjnych. Zamiast tego, rozważ coś takiego jak przezroczysty stolik kawowy z akrylu.

Dodaj komentarz