JAK STWORZYĆ PIĘKNY RODZINNY OGRÓD?

JAK STWORZYĆ PIĘKNY RODZINNY OGRÓD?

Kiedy wokół biegają małe dzieci, utrzymanie pięknego ogrodu może być trudne – ale nie jest to niemożliwe. W dzisiejszych czasach istnieje kilka wspaniałych elementów ogrodowych, które są w stanie sprostać presji zapracowanej rodziny. Jeśli więc chcesz zmienić wygląd swojego ogrodu i utrzymać go w stylu przyjaznym rodzinie, czytaj dalej.

POKÓJ W OGRODZIE

Jednym z najwspanialszych elementów ogrodu, które można włączyć do ogrodu rodzinnego, jest pokój ogrodowy. Te piękne konstrukcje ułatwiają Tobie i dzieciom korzystanie z ogrodu, niezależnie od pogody. Kiedy na dworze leje deszcz, trudno jest znaleźć coś do zabawy dla dzieci. Jednak dzięki pokojowi ogrodowemu można łatwo ustawić układankę, film lub stworzyć przytulny kącik do czytania.

Niektórym rodzicom nie podoba się pomysł pozwalania dzieciom na zabawę w ogrodzie bez opieki w miesiącach letnich, dlatego pokój ogrodowy jest świetnym rozwiązaniem. Dzieci nadal mogą cieszyć się słońcem i świeżym powietrzem, a Ty możesz bez obaw zająć się pracami domowymi. Oczywiście, gdy w końcu uda Ci się wygospodarować weekend bez dzieci, Twój pokój ogrodowy będzie podwójnie pełnił funkcję romantycznego miejsca na randkę w nocy!

ŁÓŻKA PODWYŻSZONE

Istnieje wiele korzyści wynikających z dodania do ogrodu podwyższonych grządek, ale jedną z głównych atrakcji jest z pewnością ochrona cennych roślin przed małymi palcami. Podwyższone rabaty nie tylko świetnie nadają się do stworzenia dystansu między maluchami a tulipanami, ale także znacznie ułatwiają przycinanie roślin bez bólu pleców.

Inne powody, dla których warto wybrać podwyższone grządki do rodzinnego ogrodu? Są one idealne do wykorzystania małych przestrzeni i tworzenia różnych poziomów. Zapewniają lepszy drenaż dla roślin i pomagają słabszym roślinom konkurować z zielenią na poziomie gruntu. Podwyższoną donicę można zrobić z niemal wszystkiego. My uwielbiamy donice stworzone z resztek desek ogrodowych, ponieważ łączą one cały projekt ogrodu w jedną całość.

TARAS

Jeśli chodzi o stworzenie oszałamiającego ogrodu, który będzie pasował zapracowanym rodzinom, doskonałym dodatkiem są tarasy ogrodowe. Regularne koszenie, podlewanie i nawożenie trawników może pochłaniać mnóstwo czasu, dlatego z czasem prawdopodobnie będziesz żałować, że nie wybrałeś alternatywy, która nie wymaga zbyt wiele konserwacji.

Tarasy kompozytowe to doskonały wybór do ogrodów rodzinnych, ponieważ nie wymagają prawie żadnej konserwacji! Każda deska tarasowa pokryta jest powłoką polimerową, co nie tylko zmniejsza ryzyko powstania drzazg u najmłodszych, ale również oznacza, że nie trzeba jej nigdy szlifować, bejcować ani uszczelniać.

Podsumowując, deski kompozytowe to doskonały wybór, jeśli chcesz stworzyć rodzinną przestrzeń ogrodową, która będzie stylowa i praktyczna.

SPOSOBY OCHRONY MEBLI OGRODOWYCH PRZED WARUNKAMI ATMOSFERYCZNYMI

Z biegiem czasu, niezależnie od rodzaju posiadanych mebli ogrodowych, istnieje prawdopodobieństwo, że stoły, krzesła i ławki będą ulegać wpływowi czynników atmosferycznych. Zarówno dobra, jak i zła pogoda, a także silne wiatry mogą przyczynić się do powstania szkód, a to może spowodować, że Twój drogi zestaw tarasowy będzie wyglądał trochę niechlujnie lub, co gorsza, zostanie uszkodzony. Na szczęście istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić, że Twoje meble pozostają w najlepszym stanie i dają Ci wiele lat usług. Czy ty drewniany meble, rdzy proof ogród meble lub nawet plastikowi meble wiele te poręczni porady pracują dla jakaś typ meble. Przedstawimy również kilka porad, jak chronić konkretne rodzaje mebli ogrodowych.

Bez względu na to, jak przechowujesz swoje meble ogrodowe, będą one zbierać brud i gruz, a to może powodować problemy, które mogą przyczynić się do jakiegokolwiek starzenia się Twoich mebli. Utrzymywanie ich w czystości jest dobrym sposobem na przedłużenie ich żywotności. Dodatkową zaletą czyszczenia mebli ogrodowych regularnie jest to, że zobaczysz, czy są jakieś uszkodzenia lub starzenie się, nie ważne jak małe, które mogą prowadzić do większych problemów. Jest to wtedy coś, co można podjąć środki, aby zatrzymać.

PIELĘGNACJA

Drewniane meble ogrodowe powinny być traktowane z odpowiednim produktem raz w roku. To pomoże utrzymać drewno patrząc tak dobrze, jak to możliwe, a także pomoże odpychać wszelkie wody powierzchniowej, a nie pozwalając mu być wchłaniane do drewna. Kiedy wilgoć dostaje się do drewna, może się rozszerzać, kiedy pogoda staje się chłodniejsza, a to może spowodować szkody. Meble należy najpierw wyczyścić, a następnie dać im dużo czasu na wyschnięcie, zanim zastosuje się jakąkolwiek obróbkę.

Metalowe meble ogrodowe powinny być sprawdzane raz w roku, jak również na rdzę, rdza, że znajdziesz powinien być traktowany z odpowiednim produktem, który został specjalnie zaprojektowany, aby pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się rdzy.

ZASTANÓW SIĘ, JAK PRZECHOWUJESZ SWOJE MEBLE

Niezależnie od tego, czy meble ogrodowe są drewniane, plastikowe czy metalowe, ważne jest, aby zastanowić się, gdzie je przechowujesz, ponieważ może to pomóc w ochronie przed warunkami atmosferycznymi.

Drewniany lub metalowy meble mogą korzystać od przechowywania ich wewnątrz podczas chłodnych i mokrych miesięcy zima. To chroni je przed ekstremami chłodu, który w połączeniu z deszczem może być szczególnie szkodliwy dla drewnianych mebli. To jest oczywiście nie zawsze możliwość więc jeżeli ty no masz jakaś krytej przestrzeni który ty mogłeś używać ty możesz chcieć rozważać inwestować w dobrą jakość pokrywę – Podczas gdy to może no strzeże przeciw zimnu szczególnie dobrze ja pewny zapobiegać twój meble od dostawać zbyt mokrym.

Plastikowy mebel jest dużo lżejszy niż jego drewniani i metalowi odpowiednicy i jest bardziej narażony na ryzyko szkody, która jest spowodowana przez wysokie wiatry. Jeżeli ty no możesz przechować to w środku – warto nie tylko inwestować w pokrywę ale także znajdować sposób ważyć je puszek więc ja no dost dost dmuchać wokoło twój ogród. W ten sposób można uniknąć jego złamania. Plastikowe meble są także bardziej zagrożone uszkodzeniem od słońca, które może uczynić je kruchymi w czasie. Jeśli chcesz uniknąć jak największej ilości czynników atmosferycznych, przeniesienie do cienia, gdy nie są używane, może być bardzo dobrym pomysłem.

KOMPLETNY PRZEWODNIK PO ZAKUPIE SZTUCZNEJ TRAWY

Sztuczna trawa zyskała popularność na przestrzeni lat, a wielu właścicieli domów zaczęło układać syntetyczną trawę na swoich trawnikach i krajobrazach. Przede wszystkim ludzie używają tego typu trawy jako podłogi w miejscach dla zwierząt domowych i na placach zabaw. W niektórych przypadkach właściciele domów używają sztucznej trawy do przekształcenia pustych przestrzeni w tereny zielone, aby poprawić atrakcyjność swojej posesji.

SZUKASZ WYGODY – A MOŻE SZTUCZNA TRAWA?

Poza prywatnymi właścicielami nieruchomości, rząd i niektóre organizacje używają sztucznej trawy w parkach publicznych. Właściciele nieruchomości komercyjnych również kładą sztuczną trawę na poboczach basenów i w ogrodach komercyjnych.

Przypuśćmy, że nadal stoją Państwo przed wyborem, czy położyć sztuczną trawę na swoim trawniku. W takim przypadku ten artykuł może pomóc Państwu zrozumieć sztuczną trawę i zdecydować się na jej zakup. Posłuży on również jako przewodnik po ich zakupie.

CO NALEŻY WZIĄĆ POD UWAGĘ PRZED WYBOREM TRAWY

Zanim zdecydują się Państwo na zakup sztucznej trawy, warto rozważyć następujące kroki:

Oceń swoje potrzeby

Określ, czego Ty i Twój trawnik potrzebujecie przed instalacją trawy. Czy chcą Państwo pokryć wszystkie części swojej posesji? Jeśli odpowiedź brzmi “tak”, można zacząć od zmierzenia trawnika i uzyskania jego powierzchni. Jeśli trawnik ma kształt prostokąta lub kwadratu, można pomnożyć długość i szerokość. Jeśli Twój trawnik jest trójkątem, wzór to podstawa razy wysokość. Jeśli jest to okrąg, podziel średnicę przez 2, podnieś wynik do kwadratu i pomnóż go przez π.

Znając powierzchnię swojej nieruchomości, można teraz obliczyć całkowity koszt darni na jednostkę. Aby uzyskać szybsze rozwiązanie, możesz użyć kalkulatora kosztów sztucznej trawy. Aby skorzystać z tej prostej aplikacji, należy wprowadzić kilka pomiarów i informacji w celu określenia kosztu:

 • Typ nieruchomości: Wybierz, czy jest to obiekt mieszkalny czy komercyjny. Ogólnie rzecz biorąc, komercyjne typy kosztują więcej niż mieszkalne.
 • Rodzaj trawy: W większości przypadków sztuczna trawa ma kilka rodzajów w zależności od jakości i grubości.
 • Rodzaj gleby: Należy ocenić skład gleby na Państwa trawniku. Należy wiedzieć, jaki materiał jest dominujący. Czy jest to glina, ił, czy piasek? W zależności od składu gleby może być konieczna dodatkowa praca, co zwiększy całkowity koszt.
 • Rodzaj instalacji: Właściciele domów mogą również ocenić sposób instalacji, ponieważ może to wpłynąć na ogólne koszty pracy i długość pracy potrzebnej, aby to zrobić. W większości przypadków instalatorzy wypełniają 65-85 mm warstwę gleby przed dodaniem podbudowy. Następnie na podbudowie układa się wybraną darń.

Porównaj rodzaje

Przed podsumowaniem, warto sprawdzić różne rodzaje trawy. Jeśli chodzi o materiały, oto niektóre z popularnych typów:

 • Nylon: Wyjątkowo odporny, zawsze sprężynuje z powrotem do pozycji pionowej.
 • Polietylen: Bardziej wytrzymały, ale może wymagać regularnego szczotkowania w celu konserwacji.
 • Polipropylen: miękki, odporny na wilgoć, przyjazny dla zwierząt.

Jeśli chodzi o wysokość runa, producenci zazwyczaj klasyfikują trawy jako krótkie, średnie i długie. Jeśli chodzi o zastosowanie trawy, ogólna klasyfikacja obejmuje między innymi podwórka dla zwierząt domowych, kompleksy sportowe, trawniki mieszkalne, powierzchnie balkonowe. Sztuczne trawy można znaleźć w różnych kolorach: zielonym, żółto-zielonym, jasnym i różnorodnym.

Wreszcie, sztuczna trawa jest również podzielona na grupy według następujących cech:

 • Stabilizowany UV: Typ, który może wytrzymać ekstremalne upały.
 • Z dodatkiem uretanu: Ten typ wzmacnia trwałość trawy.
 • Nieabsorbująca: Ten typ nie absorbuje zapachów spowodowanych przez środki czyszczące i odchody zwierząt.
 • Odporna na mróz i upał: Ten typ ma największe szanse wytrzymać najwyższe i najniższe temperatury.
 • Niepalny: Idealna do pomieszczeń z otwartym ogniem, takich jak kuchnie na świeżym powietrzu i salony z paleniskami.
 • Perforacja: Ta cecha pozwala na prawidłowe odprowadzanie wody, zapobiegając tworzeniu się kałuż.
 • Niebarwiący: Ta cecha pozwala na zachowanie oryginalnego koloru pomimo kontaktu z innymi elementami i przedmiotami, które mogłyby poplamić trawę.
 • Nietoksyczny i niealergiczny: Nie zawiera szkodliwych materiałów.
 • Walory estetyczne: Zwiększa wartość nieruchomości, zarówno mieszkalnej, jak i komercyjnej.
 • Pokrycie trawnika: Większość rodzajów sztucznej trawy pokrywa nierówne miejsca, zwłaszcza latem, gdy trawa wysycha i zimą, gdy trawa zamarza.
 • Wolna od insektów: Niektóre rodzaje trawy zapobiegają występowaniu insektów i plag. Dzięki temu zwierzęta domowe, a nawet ludzie, nie są narażeni na kontakt z insektami i szkodnikami.
 • Łatwość czyszczenia: Większość rodzajów trawy syntetycznej jest łatwa do czyszczenia i nadaje się do większości związków czyszczących.

Dowiedz się, jakie jest wypełnienie i gleba Twojego trawnika

Aby mieć najlepiej ułożoną sztuczną trawę, należy rozważyć poznanie powierzchni, na której zostanie ona zainstalowana. Czy jest ona wykonana z gliny, która mięknie, gdy jest mokra i twardnieje po wyschnięciu? Czy jest piaszczysta, co utrudnia utrzymanie poziomu trawy, ponieważ powierzchnia natychmiast się rozluźnia? Aby rozwiązać te problemy, należy przygotować podwórko do lepszej i prostszej instalacji sztucznej trawy.

Porównaj koszty

Przy wyborze sztucznej trawy jednym z czynników, które należy wziąć pod uwagę jest cena. Zasadniczo, koszt zależy od jakości trawy, cech, rodzaju materiału i całkowitej powierzchni. Jednym ze sposobów na porównanie cen jest przedstawienie oferty różnym dostawcom sztucznej trawy. W niektórych przypadkach dostawcy sztucznej trawy obniżają koszty, jeśli zamówienie obejmuje duży obszar. Innymi słowy, im większa powierzchnia do ułożenia, tym niższa cena jednostkowa.

Należy jednak pamiętać, że początkowy koszt sztucznej trawy jest wyższy niż trawy naturalnej. Niskie koszty utrzymania sztucznej trawy pomagają właścicielom domów zaoszczędzić pieniądze, ponieważ w większości przypadków wymiana nie jest już konieczna.

Oceń łatwość układania

Kolejnym punktem do rozważenia jest łatwość instalacji, zwłaszcza jeśli planują Państwo samodzielnie ułożyć trawę. W tym punkcie rozważań, czynnikami są wysokość stosu i grubość trawy. Zazwyczaj te cechy utrudniają instalatorom układanie trawy. Jeśli zdecydujesz się na układanie DIY, kup krótsze i cieńsze rodzaje trawy.

Konserwacja

Mimo że sztuczna trawa nie wymaga regularnej konserwacji, jak trawa naturalna, od czasu do czasu trzeba ją sprawdzić. Znajomość zagadnień pomoże Państwu przewidzieć problemy i kwestie, którymi należy się zająć. Oto krótka lista problemów, które mogą Państwo napotkać po drodze:

Widoczne linie łączenia: Można to naprawić za pomocą wysokiej jakości taśmy łączącej. Upewnij się, że każda strona i krawędź jest dokładnie przymocowana i oklejona taśmą.
Wzrost chwastów: W niektórych przypadkach właściciele domów stosują herbicydy. Inni czyszczą za pomocą odkurzacza, ponieważ chwasty zwykle wyrastają z nagromadzonego kurzu lub ziemi.
Podniesione krawędzie: Kompaktor i taśmy łączące mogą również naprawić umieszczenie tych krawędzi tak, że nie będą się toczyć, zgniatać lub górą nad innymi jednostkami.

Po wyliczeniu możliwych problemów, należy wybrać trawę, która jest mniej podatna na wspomniane problemy. Jeśli chcesz przygotować się na te problemy, możesz porównać istniejącą darń na trawnikach swoich znajomych.

Ponadto, można przeczytać opinie właścicieli domów, którzy mieli instalacji sod w ich właściwości. Wreszcie, można porozmawiać z profesjonalnym instalatorem sod dla praktycznych wskazówek i sztuczek konserwacji.

UCZYŃ SWÓJ TARAS ULUBIONYM MIEJSCEM NA JESIEŃ

Gdy wilgoć się rozwiewa, a temperatury spadają, dni spędzane na tarasie stają się coraz bardziej przyjemne. Ta zewnętrzna przestrzeń życiowa to nie tylko urocze miejsce do relaksu, ale także piękny obszar do dekoracji.

Możesz być kreatywny z pergolami, roślinami doniczkowymi i wygodnymi meblami na pokładzie, a poniżej, z pomysłami na sufit pod pokładem, systemami rozrywki na świeżym powietrzu i udogodnieniami typu spa. Każda aktywność nabiera jesiennego charakteru, gdy liście zmieniają się w tle na tle żywego wrześniowego nieba.

Jak przekształcić swój utylitarny pokład w przytulną ucieczkę? Z odrobiną kreatywności i intencji! Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci uruchomić pompę pomysłów:

Opraw swoją przestrzeń.

Spraw, aby Twój taras poczuł się jak pokój, przenosząc pomysły na wystrój wnętrza na zewnątrz. Użyj zewnętrznego dywanu, aby pomóc zdefiniować przestrzeń. Wybierz dywan, który nie będzie zatrzymywał wody na deskach pokładu lub umieść go w przestrzeni pod pokładem, która jest bardziej chroniona przed żywiołami. Wystrzegaj się wszelkich pomysłów dekoratorskich, które mogą spowodować wilgoć do gnicia drewna na pokładzie.

Użyj zewnętrznych zasłon wokół obwodu swojego pokładu, aby dodać prywatności i luksusowe uczucie. Jeśli nie masz naturalnego miejsca dla prętów, rozważ dodanie kilku prostych ramek. Wybierz tkaniny, które są odporne na pleśń i blaknięcie oraz wystarczająco trwałe, aby wytrzymać deszcz i wiatr.

Dodaj kolor i fakturę.

Czy to poprzez dywanik, zasłony, czy poduszki, dodaj odcienie charakterystyczne dla danej pory roku. Wypróbuj kilka zabawnych kolorów, które są na czasie, takich jak ultramarynowa zieleń, bursztynowy blask, ceglana cegła lub purpurowa magenta. Utrzymaj koszty na minimalnym poziomie, dodając proste, ale zabawne akcesoria, takie jak latarnie, świece i poduszki.

Dodaj komentarz