Jaki materiał na blat kuchenny wybrać ?

Jaki materiał na blat kuchenny wybrać ?

Jeśli decydujemy się na blat kuchenny musimy wziąć pod uwagę z czego on tak naprawdę ma być wykonany aby pasował do naszego mieszkania. Jedni wybierają zwykłe z płyty pilśniowej, a inni wybierają na przykład blat kuchenny z marmuru czy kamienia.

Ktoś by powiedział, że marmur to kamień. Oczywiście, że ma po części rację, ale marmur może mieć różne odcienie oraz jest o wiele kruchszy od kamienia. Jeśli chcemy blat kuchenny z materiału takiego jak kamień, marmur czy spieki kwarcowe musimy wziąć pod uwagę fakt, że trzeba będzie się udać do firmy, która takie blaty kuchenne sprowadza i wtedy również i my sobie upatrzony zamówimy. Blaty kuchenne mogą również być z kamienia. Kupując meble gotowe w sklepie zazwyczaj dołączany jest blat kuchenny jednak on może nie spełniać naszych oczekiwań na przykład może nam kolor nie odpowiadać lub też może zdarzyć się tak, że będzie on porysowany.

Dlatego dla bardziej wymagających z bardziej zasobnym portfelem firmy mogą zamówić blaty kuchenne czy to z kamienia czy to z marmuru. Jeśli już na taki blat kuchenny się zdecydujemy weźmy pod uwagę fakt, że firma musi do nas przyjechać i zamontować nam taki blat. Aby nie był on za duży czy mały lepiej wezwijmy fachowców aby wymierzyli nam co do milimetra nasz potrzeby blat kuchenny. Oczywiście gdy już miara będzie pobrana wtedy możemy wybrać sobie kolor kamienia czy też marmuru jaki będzie nam pasował do naszej kuchni. Pamiętajmy, że takie blaty kuchenne czy to z kamienia czy to z marmuru są o wiele trwalsze niż takie ze sklejki. Dzięki temu taki blat będzie można wyczyścić i nie zostaną na nim żadne ślady użytkowania. Jeśli ktoś nie lubi używać deski do krojenia z pewnością taki blat bardzo dobrze się sprawdzi u niego w kuchni gdyż odporny na zarysowania nie będzie nam pozostawiał żadnych rowków, które podczas krojenia mogą się zabrudzić.

Jeśli już mamy taki blat kuchenny z kamienia czy to z marmuru musimy uważać na nasze noże kuchenne. Nie możemy używać ceramicznych noży choć są one bardzo wygodne oraz bardzo ostre, z tego względu, że ceramika podczas upadku mogłaby się nam wykruszyć. A zwykły metalowy nóż tego nie zrobi

1 Comment

  1. Bardzo ciekawą opcją wydają mi się być blaty kuchenne z corianu. Sporo się na ich temat naczytałam przed remontem i muszę przyznać, że corian wykonali mi najwspanialsze meble do kuchni, które na pewno szybko się nie zniszczą.

Dodaj komentarz