Kilka porad na temat tarasów i podjazdów na posesji

Kilka porad na temat tarasów i podjazdów na posesji

Ładny ogród to chluba swoich właścicieli. A zaprojektowanie pięknego ogrodu nie jest rzeczą prosta, Na szczęście jest wielu pomocników, którzy mogą służyć tutaj rada i pomocą, a do jednych z nich zaliczają się producenci płyt ogrodowych.

Płyty ogrodowe dodadzą uroku każdemu ogrodowi i każdy ogród po zastosowaniu w nim takich płyt zyska na atrakcyjności . Bogactwo wzorów i kolorów takich płyt sprawia, że z powodzeniem możemy je zastosować w każdym miejscu ogrodu i w każdy sposób je wykorzystać. Można zrobić z nich taras, miejsce na altanę lub grilla, możemy wykonać z nich schody, czy tez ścieżkę prowadząca w jakikolwiek zakątek ogrodu.

Zastosowanie tych płyt jest więc ogromne, możliwości bardzo szerokie. A dodatkowo można wymienić i inne ich walory takie jak walory takie jak trwałość przede wszystkim oraz niezwykle wysoka jak na sztuczne płyty odporność na uszkodzenia mechaniczne o jakie w ogrodzie na wolnym powietrzu przecież nie trudno. Dzięki temu możemy się z tych płyt cieszyć długie lata nie zaznając w żaden sposób ich niszczenia się podczas eksploatacji. To wszystko sprawia, że płyty ogrodowe mają ogromne wzięcie i nie ma się czemu dziwić. Są ładne, odporne, oryginalne i potrafią z ogrodem zrobić cuda.

Do wykładania tarasów można użyć różnego rodzaju materiałów, naturalnych bądź sztucznych. Bardzo ciekawie wygląda na podłodze tarasowej naturalne drewno ale jest elementem Mało odpornym na czynniki atmosferyczne, wymaga więc stałej , specjalnej konserwacji i odnawiania. Pojawiły się wprawdzie kilka lat temu różnego rodzaju drewna egzotyczne zdecydowanie odporniejsze, które można położyć na tarasie w postaci desek ale jest ono dość kosztowne i nie każdy się na nie decyduje. Najczęściej wybierane są na tarasy betonowe płyty tarasowe. Jest ich wiele rodzajów więc można dostosować je do własnych upodobań i charakteru domu. Mogą to być płyty nowoczesne , zwykłe, mogą być to płyty imitujące kamień naturalny, na przykład piaskowiec, mogą być to nawet płyty imitujące naturalne, stare drewno. Ale wszystko to z dość wytrzymałego betonu, w różnej kolorystyce ( beton ma to do siebie , że można go dowolnie barwić) .

Taras wykonany z takich płyt wygląd naprawdę dobrze, nie wymaga żadnej specjalnej konserwacji i jest dość odporny, szczególnie na zmieniająca się pogodę, opady, śnieg. Płyty takie można kupić na sztuki, ale tez w specjalnych modułach do ułożenia, nawet w kształcie koła, co daje dużo możliwości aranżacji. Jak powinniśmy projektować podjazdy do swojego domu? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. Podjazd do domu powinien być przede wszystkim trwały i wytrzymały oraz ładny. Wytrzymały dlatego , że nie raz, a kilka lub kilka tysięcy razy będziemy przez niego przejeżdżać swoim samochodem i dobrze byłoby aby to wytrzymał bez szwanku, a ładny, by nas w oko nie kłuło gdy na niego patrzymy.

Prawidłowe wykonanie podjazdu to nie lada sztuka, gdyż należy mieć na uwadze kilka ważnych szczegółów. Po pierwsze aby podjazd był wytrzymały powinien być wykonany z odpowiednich materiałów oraz odpowiednio wybudowany. Ważny jest nie tylko materiał główny ale również podbudowa, na której położymy ostateczny kamień czy kostkę. Podjazd musi mieć tez odpowiednia wielkość, abyśmy swobodnie poruszali się po nim samochodem oraz abyśmy z samochodu swobodnie mogli wyjść , a nawet auto obejść dookoła.

Bardzo ważne jest tez aby podjazd był zawsze suchy. To istotne , by był wybudowany tak, by nie stała na nim woda , która podczas zimy może zamarzać tworząc niebezpieczne ślizgawki. Trzeba więc pamiętać o zaprojektowaniu i wykonaniu podjazdu tak aby miał odpowiednie spadki umożliwiające wodzie swobodnie z niego spływać. No i ostateczny wybór materiału- bardziej trwała naturalna kostka granitowa, czy tez kostka betonowa, nieco mniej trwała choć dla niektórych może efektowniejsza.

Dodaj komentarz