Łączenie kolorów w aranżacji wnętrz

Łączenie kolorów w aranżacji wnętrz

Zastosowanie biało-czarnego przy aranżacji wnętrz, może stworzyć zapierające dech w piersiach, pełne elegancji wrażenie. Dowiedz się jak najlepiej wykorzystać połączenie czarnego z białym w tym artykule

1. Prawdę mówiąc połączenie białego z czarnym jest genialne przy każdym stylu aranżacji.

Nowoczesne, minimalistyczne mieszkania często łączą te kolory, dodając do nich trochę lśniących metalicznych akcentów, na przykład używając satynowych karniszy metalowych, czy żyrandoli.

Kolejny przykład użycia tych dwóch to Swojski Francuski styl, który jest właśnie często na nich zbudowany.

Jeżeli boisz się, że użycie tylko białego i czarnego to przesada, producent karniszy dagram zaleca nadanie trochę różnorodności w aranżacji, poprzez zastosowanie miejscowo:
żółtego
różowego
camelowego
czerwonego
lub fioletowego (dla porażającego efektu)

2. Czarna lub biała podłoga to dobry początek, jeśli chodzi o pracę z tymi kolorami.

Najlepszym wyborem byłaby czarna marmurowa posadzka z okalającą ją białą boazerią. Warto również spróbować białych ceramicznych płytek z czarnymi obwódkami, a także płytek winylowych położonych jak „na szachownicy” przemiennie białe z czarnymi.

Czarna podłoga z białymi listwami przy ścianach lub biała podłoga z czarnymi listwami, to także wyśmienite rozwiązania, warto pokusić się do nich o białe karnisze nad oknami.

3. Wielu ludzi waha się przy malowaniu ścian na bardzo ciemne kolory. Niepotrzebnie..

Uważamy, że jest to wyśmienite rozwiązanie, nadające przyjemnej dramaturgii. Ściany, tapetę, a nawet sufit, wszystko to można ukazać w ciemnych barwach. Jedynym warunkiem, żeby to zadziałało, jest odpowiednia ilość światła słonecznego wpadająca przez okna do naszego pomieszczenia, jeżeli będzie go niewystarczająco w pokoju będzie zwyczajnie ciemno, nawet w dzień.

Z drugiej strony ściany pomalowane na ostry biały lub miękki kolor kości słoniowej świetnie posłużą jako tło do wszelkiego rodzaju obramowanych fotografii, wydruków, fototapet czy dzieł sztuki. Najlepsze ramki do tego zestawienia to te z ciemnego drewna lub czarne matowe ramy.

4. Mały pokój to świetne miejsce do użycia białego i czarnego jako głównych kolorów.

Mała toaletka, łazienka nabrzmieją elegancją jeśli wstawisz tam czarny marmurowy blat, białą umywalkę, złote akcesoria i kurki oraz czarne karnisze. Do tego dodaj puszyste białe ręczniki przewiązane czarną kokardą, będą one wyglądały zjawiskowo bez dużego nakładu pracy.

Jeżeli jest to mały pokoik warto zastanowić się nad użyciem czarno białej fototapety, jest to prosty sposób na uzyskanie efektu większego pokoju niż jest on w rzeczywistości.

5. Sypialnia w stylu czarno białym

.

Śnieżnobiała pościel to perfekcyjne rozwiązanie w Twojej sypialni. Dodaj do tego czarno-białą paskowaną narzutę oraz wygodny czarny fotel, a uzyskasz efekt, którego wiele osób Ci pozazdrości. Przygotuj także poduszki, zależnie od pór roku:

Latem:
różowe
żółte
jasno zielone

Zimą:
czerwone
zielone myśliwskie
błyszczące złoto
srebrne

Dodaj komentarz