Optymalizacja powierzchni mieszkaniowej za pomocą drzwi składanych

Optymalizacja powierzchni mieszkaniowej za pomocą drzwi składanych

Drzwi harmonijkowe czasami określa się jako drzwi składane lub drzwi łamane i są to zamknięcia, których drzwi składają się z szeregu elementów. W rzeczywistości drzwi są składane, a otwieranie drzwi jest harmonijkowe i zwykle liczba elementów waha się od dwóch do czterech. Często wybór pada na elementy, w których obecne jest również szkło, aby w ten sposób zwiększyć natężenie światła w pomieszczeniu. W przeciwnym razie lub w obecności jednego materiału rama zamknięcia nazywana jest ślepą.
Kupując drzwi składane, należy zatem wziąć pod uwagę ich lokalizację. Jeśli mają one służyć do zamykania przestrzeni, takich jak łazienka czy sypialnia, można postawić na elementy roletowe lub nieprzezroczyste szklane tafle o zmniejszonych wymiarach. Z drugiej strony do przestrzeni towarzyskich, takich jak salony, pokoje dzienne czy kuchnie, wybrane zostaną bardziej przezroczyste i większe powierzchnie szklane.
Obecnie rynek oferuje szereg propozycji, które w obliczu zastosowania materiałów sztucznych, takich na przykład jak laminat, jest bardzo atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Laminat to bardzo cienki element płyty wiórowej pokryty arkuszem żywicy i jest często używany do podłóg. Wśród jego zalet niewątpliwie jest to, że stwarza możliwość imitacji cenniejszych materiałów, takich jak drewno. Ponadto laminat gwarantuje doskonałą odporność i nieprzepuszczalność oraz można go czyścić najczęściej używanymi w gospodarstwie domowymi detergentami bez ryzyka jego uszkodzenia.
W ofercie można znaleźć również drzwi składane charakteryzujące się konstrukcją z litego drewna oraz wybranym wykończeniem z wysokiej jakości farb dwuskładnikowych oraz szklanymi elementami zdobionymi typowymi technikami rzemieślniczymi, takimi jak zdobienia z ołowiu lub zdobienia wykonane techniką Tiffany’ego.
Drzwi harmonijkowe są ekonomicznym rozwiązaniem, ponieważ zajmują mniej miejsca niż typowe drzwi skrzydłowe i świetnie się sprawdzają w takich pomieszczeniach, jak łazienki, garderoby czy pomieszczenia usługowe. Estetyka drzwi harmonijkowych często jest zbieżna z modelem danego domu, zmienia się jedynie system zamykania. Wiele modeli tego typu drzwi jest zaopatrzone w zamek z magnesem, posiada cichy system otwierania i zamykania i są łatwe w montażu.
Drzwi łamane dobrze komponują się również w większych pomieszczeniach dziennych, w pokojach i w salonach, gdzie pełnią rolę nie tylko funkcjonalną, ale też estetyczną. W takich przypadkach często instaluje się drzwi łamane szklane, które dodatkowo doskonale spełniają rolę elementu dekoracyjnego.
Zainstalowanie wygodnych i funkcjonalnych drzwi harmonijkowych w domu oznacza dążenie do praktycznej i wyjątkowo bezpiecznej inwestycji. Drzwi tego typu gwarantują świetne rezultaty, a także ciekawy efekt chromatyczny, który na pierwszy plan wysuwa się zwłaszcza w przypadku przebudowy domu, renowacji budynku i wyposażenia wnętrz różnych pomieszczeń.
Jest to inwestycja solidna i bezpieczna również dzięki znacznemu postępowi na rynku międzynarodowym, który narzucił przystępną cenę w stosunku do zakupu drzwi harmonijkowych.

Dodaj komentarz